Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (140). Paryż nieznany

Cool Pics (140). Paryż nieznany

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

Nie ma to jak odwiedzić dawno niewidziane miejsce. Miejsce, które jest w zasięgu ręki i na dobrą sprawę mogę się tam udać kiedy chcę, lecz tego nie robię. Chodzi o opuszczoną linię kolejową obiegającą Paryż, La Petite Ceinture. Po ponad roku, odwiedziny znajomych fotografów okazały się znakomitą okazją do powrotu do tego jedynego w swoim rodzaju miejsca.

Przepiękne jesienne kolory, okazja do wprawienia się w fotograficznej sztuce portretowej, niesłychanie bujna roślinność – nawet nie zdawałam sobie sprawy, jak bardzo brakowało mi tego miejsca. A do tego jedyny w swoim rodzaju posmak tajemnicy, długie, czarne jak smoła tunele i gdzieś tam w środku ukryte sekretne wejście do paryskich katakumb, które stanowi zarazem granicę mojej odwagi.

Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć z tej, w pewien sposób oswojonej przygody i zarazem świetnie spędzonego czasu z kolegami po fachu.

Joanna Lemańska

unspecified

unspecified-1

unspecified-2

unspecified-3

unspecified-5

unspecified-4

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 13 listopada 2016