Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (158). Odrobina paryskiej architektury

Cool Pics (158). Odrobina paryskiej architektury

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

Przechadzając się po Paryżu niemalże codziennie zdarza mi się zapomnieć, że moje poszukiwania nie powinny ograniczać się do pięknego światła, elegancko ubranych przechodniów i obficie ukwieconych drzew. I to nawet jeśli te ostatnie są wiosną dość trudne do uniknięcia i wyjątkowo trudno oprzeć się robieniu im zdjęć.

Pomimo takich czy innych pokus, staram się, aby moje zdjęcia były możliwie jak najbardziej zróżnicowane. Dlatego też, od czasu do czasu staram się koncentrować na otoczeniu i zwracać większą uwagę na architekturę miasta.Jednocześnie dokładam starań aby moje zdjęcia nie zostały przepełnione Wieżą Eiffla, Łukiem Triumfalnym czy też Piramidą Luwru.

Dlatego też niedawno wybrałam się na długi spacer po 16 dzielnicy Paryża, którą odwiedzam wyjątkowo rzadko. Budynki, które można tam zobaczyć są wyjątkowo imponujące i piękne. Zdecydowanie powinnam bywać tam częściej, i to nie tylko w celu robienia zdjęć, ale także dla samej przyjemności obcowania z tak pięknymi miejscami.

Oczywiście tak piękną architekturę można znaleźć także w innych częściach Paryża. XIX-wieczne perełki z łatwością znajdziemy w okoliach Montmartre i w 18 dzielnicy. Jednakże uważam, że jest to dość łatwy wybór. Znacznie ciekawsze może okazać się odkrywanie lewego brzegu Sekwany, a mianowicie 14 i 15 dzielnicy, które są zdecydowanie mniej oblegane przez turystów, a zarazem równie urokliwe i pełne pięknych, architektonicznych okazów.

Joanna Lemańska

Processed with VSCO with e1 preset

Processed with VSCO with e2 preset

Processed with VSCO with e3 preset

Processed with VSCO with c7 preset

Processed with VSCO with e1 preset

Processed with VSCO with e5 preset

Processed with VSCO with a9 preset

Processed with VSCO with e3 preset

Processed with VSCO with e2 preset

Processed with VSCO with c9 preset

Processed with VSCO with f1 preset

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 23 kwietnia 2017