Kazimierz KRUPA: Wyprawa w poszukiwaniu konserwatywnego liberalizmu
Kazimierz KRUPA

Kazimierz KRUPA

Wyprawa w poszukiwaniu konserwatywnego liberalizmu

Liberał korzysta ze swojego niezbywalnego, indywidualistycznego prawa do wolności osobistej, która jest wartością nadrzędną tylko w takim zakresie, w którym jego indywidualna wolność osobista nie narusza wolności innego człowieka. Przeciwstawia się kolektywizmowi, ceni wartości demokratyczne i prawa obywatelskie czy własność prywatną i wolny rynek.

Kazimierz KRUPA: "Karuzela kadrowa (nie tylko) w spółkach Skarbu Państwa"
Kazimierz KRUPA

Kazimierz KRUPA

"Karuzela kadrowa (nie tylko) w spółkach Skarbu Państwa"

„Skala powyborczych zmian? Powiedzmy 5 tysięcy stanowisk w 320 milionowych Stanach i 500 tysięcy w 38 milionowej Polsce. Łup wyborczy dzielony jest po każdych wyborach, ba, jego wizja, jest siłą napędową dla wielu uczestników kampanii. Tak mamy od 26 lat i trzeba to przyjąć do wiadomości. Decydujące są jednak spójność i styl zmian” – Kazimierz Krupa o obserwowanych zmianach, o ich spójności i stylu.

Kazimierz KRUPA: "Grexit widziany z pozycji basenu w okolicach Chani"
Kazimierz KRUPA

Kazimierz KRUPA

"Grexit widziany z pozycji basenu w okolicach Chani"

Grecy maja dość. Dość dyktatu Europy. Tak – oszukiwali; tak – źle gospodarowali pieniędzmi; tak – żyli ponad miarę na kredyt (tani kredyt, na który nie było ich stać, ale który dostawali. Wiedzą to. Ale teraz, kiedy Europa, mająca straszną twarz znienawidzonej Angeli Merkel poucza, dyktuje warunki, straszy – grecka ulica mówi: dość. Bez względu na konsekwencje.

Kazimierz KRUPA: "Rola prezydenta w gospodarce, czyli co ma woźny do rektora uniwersytetu"
Kazimierz KRUPA

Kazimierz KRUPA

"Rola prezydenta w gospodarce, czyli co ma woźny do rektora uniwersytetu"

Zwykło się mówić, że prezydent to najważniejsza osoba w naszym państwie, ale tak naprawdę to „niewiele może” bo mamy system w którym władzę sprawuje rząd, a prezydent, co najwyżej, może być jego notariuszem i podpisywać decyzje. Stąd już tylko krok do pogardliwego stwierdzenia, że jedynie reprezentuje i pełni rolę strażnika żyrandola. Nic bardziej mylnego.

Kazimierz KRUPA: "W najnowszym FORBES - rozmowa z Rudolphem Giuilianim"
Kazimierz KRUPA

Kazimierz KRUPA

"W najnowszym FORBES - rozmowa z Rudolphem Giuilianim"

Giuliani jest bardzo krytyczny wobec klasy akademickich i politycznych piewców lewicowych postaw bliskich zbankrutowanemu przed laty socjalizmowi. Jasno widzi w tych ideach, obecnych także w Ameryce, w ruchu „Ocupy Wall Street”, proste recepty na klęskę gospodarczą i społeczną. Taką, jaką obserwować możemy w Wenezueli czy Brazylii. Giuliani przypomina i przestrzega, że przywództwo pięknoduchów, którzy nigdy nie pracowali w prawdziwie konkurencyjnym środowisku – prowadzi narody na manowce.