Killion Munzele MUNYAMA: EXPO 2022 Łódź Polska. Gościnność, potencjał rozwojowy, przyszłość

EXPO 2022 Łódź Polska.
Gościnność, potencjał rozwojowy, przyszłość

Photo of Killion Munzele MUNYAMA

Killion Munzele MUNYAMA

Polski ekonomista, nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, samorządowiec i polityk pochodzenia zambijskiego, poseł na Sejm VII i VIII kadencji.

Łódź nie jest przypadkowym wyborem dla Expo 2022, ponieważ nazwa miasta oznacza „łódź”, „statek wodny” – łódź, której pokład jest w stanie pomieścić wszystkich, którzy chcą zredukować społeczne nierówności, chronić środowisko i wziąć odpowiedzialność za produkcję – przekonywał Killion Munzele MUNYAMA

.Przyjeżdżając do miasta, do którego Państwo również się wybierają, w ciągu ośmiu miesięcy musiałem nauczyć się trudnego języka, jakim jest język polski, by być w stanie rozpocząć tu studia. Po tych ośmiu miesiącach stwierdziłem, że chcę w tym mieście zostać. To miasto nazywa się Łódź.

To, że mogę zarekomendować kandydaturę Łodzi do Expo 2022 pod hasłem City Re:Invented, jest dla mnie wielkim zaszczytem.

Próbując odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób podnieść jakość życia w miastach, musimy wziąć pod uwagę głos państw z całego świata. Polska przygotowała kandydaturę miasta na miarę tych wyzwań.

Polska jest krajem o wielkich możliwościach. Łódź jest miastem, które pokazało swój niezwykły potencjał rozwojowy. Jest także miastem gościnnym i otwartym na organizacje pożytku społecznego.

W imieniu kolegów parlamentarzystów z Polski chcę wyrazić poparcie, jakiego kandydaturze Łodzi do Expo 2022 udziela polski parlament.

Jeśli powiecie „tak” kandydaturze Polski do organizacji Expo 2022, przekonacie się, że Polska i Łódź są szczególnie doskonałym miejscem na zorganizowanie tej wystawy.

Czy chcecie, by rewitalizacja stała się motywem przewodnim we wszystkich krajach na świecie? Czy chcecie, by temat transformacji miast, zlokalizowanych w różnych częściach świata, był dobrze zrozumiany? Czy chcecie, by Expo odbyło się w kraju, który w ostatnich latach osiągnął niezwykły sukces w podnoszeniu standardu życia? Czy chcecie, by ci, którzy pochodzą z Afryki albo z Bliskiego Wschodu, mogli uniknąć jet lagu po długiej podróży? Łódź nie jest przypadkowym wyborem, ponieważ nazwa miasta oznacza „łódź”, „statek wodny” – łódź, której pokład jest w stanie pomieścić wszystkich, którzy chcą zredukować społeczne nierówności, chronić środowisko i wziąć odpowiedzialność za produkcję. Łódź czeka na Was!

Killion Munzele Munyama
Wystąpienie przed delegatami Biura Wystaw Międzynarodowych w Paryżu 15 listopada 2017 r.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 15 listopada 2017