Killion Munzele MUNYAMA: EXPO 2022 Łódź Polska. Gościnność, potencjał rozwojowy, przyszłość Killion Munzele MUNYAMA: EXPO 2022 Łódź Polska. Gościnność, potencjał rozwojowy, przyszłość

EXPO 2022 Łódź Polska.
Gościnność, potencjał rozwojowy, przyszłość

Killion Munzele MUNYAMA

Polski ekonomista, nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, samorządowiec i polityk pochodzenia zambijskiego, poseł na Sejm VII i VIII kadencji.

Łódź nie jest przypadkowym wyborem dla Expo 2022, ponieważ nazwa miasta oznacza „łódź”, „statek wodny” – łódź, której pokład jest w stanie pomieścić wszystkich, którzy chcą zredukować społeczne nierówności, chronić środowisko i wziąć odpowiedzialność za produkcję – przekonywał Killion Munzele MUNYAMA

.Przyjeżdżając do miasta, do którego Państwo również się wybierają, w ciągu ośmiu miesięcy musiałem nauczyć się trudnego języka, jakim jest język polski, by być w stanie rozpocząć tu studia. Po tych ośmiu miesiącach stwierdziłem, że chcę w tym mieście zostać. To miasto nazywa się Łódź.

To, że mogę zarekomendować kandydaturę Łodzi do Expo 2022 pod hasłem City Re:Invented, jest dla mnie wielkim zaszczytem.

Próbując odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób podnieść jakość życia w miastach, musimy wziąć pod uwagę głos państw z całego świata. Polska przygotowała kandydaturę miasta na miarę tych wyzwań.

Polska jest krajem o wielkich możliwościach. Łódź jest miastem, które pokazało swój niezwykły potencjał rozwojowy. Jest także miastem gościnnym i otwartym na organizacje pożytku społecznego.

W imieniu kolegów parlamentarzystów z Polski chcę wyrazić poparcie, jakiego kandydaturze Łodzi do Expo 2022 udziela polski parlament.

Jeśli powiecie „tak” kandydaturze Polski do organizacji Expo 2022, przekonacie się, że Polska i Łódź są szczególnie doskonałym miejscem na zorganizowanie tej wystawy.

Czy chcecie, by rewitalizacja stała się motywem przewodnim we wszystkich krajach na świecie? Czy chcecie, by temat transformacji miast, zlokalizowanych w różnych częściach świata, był dobrze zrozumiany? Czy chcecie, by Expo odbyło się w kraju, który w ostatnich latach osiągnął niezwykły sukces w podnoszeniu standardu życia? Czy chcecie, by ci, którzy pochodzą z Afryki albo z Bliskiego Wschodu, mogli uniknąć jet lagu po długiej podróży? Łódź nie jest przypadkowym wyborem, ponieważ nazwa miasta oznacza „łódź”, „statek wodny” – łódź, której pokład jest w stanie pomieścić wszystkich, którzy chcą zredukować społeczne nierówności, chronić środowisko i wziąć odpowiedzialność za produkcję. Łódź czeka na Was!

Killion Munzele Munyama
Wystąpienie przed delegatami Biura Wystaw Międzynarodowych w Paryżu 15 listopada 2017 r.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 15 listopada 2017

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam