Agaton KOZIŃSKI: Ukraińcom trzeba pomagać cały czas
Agaton KOZIŃSKI

Agaton KOZIŃSKI

Ukraińcom trzeba pomagać cały czas

W dzisiejszym komentarzu #NajważniejszeDnia Agaton KOZIŃSKI, zastępca redaktora naczelnego Wszystko co Najważniejsze, odwołuje się do nagłówków gazet ukazujących się w Europie Zachodniej, które bez względu na profil podkreślają, że do upadku Kijowa jest blisko. Redaktor zaznacza, że przewaga militarna Rosji jest ogromna, jednak podkreśla, że nie jest prawdą, że Ukraina nie ma żadnych szans.

Agaton KOZIŃSKI: Zachód musi przejąć inicjatywę wobec Rosji
Agaton KOZIŃSKI

Agaton KOZIŃSKI

Zachód musi przejąć inicjatywę wobec Rosji

Zachód musi przejąć inicjatywę, a nie tylko być reaktywny wobec działań rosyjskich – mówi w komentarzu #NajważniejszeDnia Agaton KOZIŃSKI, zastępca redaktora naczelnego Wszystko co Najważniejsze.

Michał KŁOSOWSKI: Ukraina należy do Europy!
Michał KŁOSOWSKI

Michał KŁOSOWSKI

Ukraina należy do Europy!

„Ukraina należy do Europy!” To zdanie, które przewodzi dzisiejszemu Komentarzowi Dnia, prowadzonemu przez Michała KŁOSOWSKIEGO, zastępcy redaktora naczelnego Wszystko co Najważniejsze.

Agaton KOZIŃSKI: Konflikt na Ukrainie to sprawdzian dla UE
Agaton KOZIŃSKI

Agaton KOZIŃSKI

Konflikt na Ukrainie to sprawdzian dla UE

Konflikt na Ukrainie: w dzisiejszym komentarzu #NajważniejszeDnia Agaton KOZIŃSKI przybliża przebieg ostatnich wydarzeń związanych z konfliktem ukraińsko-rosyjskim. Zaznacza również jakim sprawdzianem dla Europy jest spór.

Prof. Eli BERMAN: Małe wojny i big data. Rewolucja informacyjna ustrzeże nas przed wojną?
Prof. Eli BERMAN

Prof. Eli BERMAN

Małe wojny i big data.
Rewolucja informacyjna ustrzeże nas przed wojną?

Dziś potrzebujemy o wiele większej wiedzy na temat tego, jak wstrzymywać przewroty zbrojne, kto i dlaczego do nich dołącza, kto je finansuje i jak oddziałują one na lokalne społeczności. Bez tego nie będziemy mogli przeciwdziałać ich powstawaniu. A w tym właśnie użyteczna będzie informatyka.

Adam TALAROWSKI: Paweł Włodkowic kontra reszta świata
Adam TALAROWSKI

Adam TALAROWSKI

Paweł Włodkowic kontra reszta świata

Sprzężenie pragmatycznych, konkretnych celów politycznych z oryginalnym, humanistyczno-chrześcijańskim podejściem podpartym najwyższymi – na miarę swej epoki – standardami naukowo-intelektualnymi zaowocowało zaprezentowaniem wobec całej Europy takich idei, o których dziś możemy z dumą mówić jako o polskim wkładzie w rozwój myśli europejskiej w XV wieku.

Marek A.CICHOCKI: "Nowe otwarcie Putina"
Prof. Marek A. CICHOCKI

Prof. Marek A. CICHOCKI

"Nowe otwarcie Putina"

Putin o niczym innym nie myślał w swojej polityce od 1999 roku, jak o przyszłej wielkiej Rosji. Za to racjonalny Zachód myślał, że kupując od Putina gaz i ropę nie tylko robi świetny interes, ale pomaga zrozumieć rosyjskiemu przywódcy oraz milionom Rosjan, na czym polegają wszelkie dobrodziejstwa płynące ze status quo.