Michał KŁOSOWSKI: Ukraina należy do Europy!

Ukraina należy do Europy!

Photo of Michał KŁOSOWSKI

Michał KŁOSOWSKI

Zastępca Redaktora Naczelnego „Wszystko co Najważniejsze”, szef działu projektów międzynarodowych Instytutu Nowych Mediów, publikuje w prasie polskiej i zagranicznej. Autor programów radiowych i telewizyjnych. Stypendysta Departamentu Stanu USA oraz rzymskiego Angelicum. Ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie i London University of Arts.

Ryc.Fabien Clairefond

zobacz inne teksty Autora

Ukraina należy do Europy! – To zdanie, które przewodzi dzisiejszemu Komentarzowi Dnia, prowadzonemu przez Michała KŁOSOWSKIEGO, zastępcy redaktora naczelnego Wszystko co Najważniejsze.

Ukraina należy do Europy – podkreśla Michał KŁOSOWSKI zwracaj uwagę, że napięcie na granicy ukraińsko-rosyjskiej nie wygasa. Wskazuje też, że konflikt zmusza Zachód do odpowiedzenia na fundamentalne pytanie: Gdzie leżą granice Europy?

– Niezależnie od tego czy, kiedy i w jaki sposób ten konflikt wybuchnie, pytanie o granice Europy, jest fundamentalne. Nie tylko dla naszego polskiego bezpieczeństwa, ale dla całego kształtu Europy w przyszłości – podkreśla redaktor.

Michał KŁOSOWSKI pyta też retorycznie, do kogo należałyby ziemie na wschód od Polski, jeśli Europa kończyłaby się na Odrze, Bugu czy przejściu granicznym w Medyce.

Zapraszamy do obejrzenia wideo-komentarza.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 17 lutego 2022