#NajważniejszeDnia. Światowe media solidarne z Polską

#NajważniejszeDnia. Światowe media solidarne z Polską

Photo of Michał KŁOSOWSKI

Michał KŁOSOWSKI

Zastępca Redaktora Naczelnego „Wszystko co Najważniejsze”, szef działu projektów międzynarodowych Instytutu Nowych Mediów, publikuje w prasie polskiej i zagranicznej. Autor programów radiowych i telewizyjnych. Stypendysta Departamentu Stanu USA oraz rzymskiego Angelicum. Ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie i London University of Arts.

Ryc.Fabien Clairefond

zobacz inne teksty Autora

W dzisiejszym komentarzu #NajważniejszeDnia Michał KŁOSOWSKI, zastępca redaktora naczelnego Wszystko co Najważniejsze podkreśla, że to, co jest najbardziej niezwykłe w ostatnim czasie to zmiana podejścia światowej opinii publicznej w stosunku do Polski. Światowe media są solidarne z Polską.

– Warto odnotować, że to, co widzą wszyscy dziennikarze na całym świecie, ale też zwykli np. Włosi to sposób, w w jaki Polska pomaga i okazuje solidarność z walczącymi z rosyjską agresją. W Rzymie często widzę nagłówki gazet, które są poświęcone właśnie temu, że na polskich przejściach granicznych odprawiane są kolejne tysiące uchodźców i uciekinierów z Ukrainy, ale też temu, że Polska dostarcza bardzo realną pomoc walczącym.

Michał KŁOSOWSKI wskazuje, że świat zaczyna dostrzegać polską podmiotowość i podmiotowość Europy Środkowej, która objawia się w solidarności i pomocniczości. 

.Zapraszamy do obejrzenia wideo-komentarza.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 28 kwietnia 2022