Michał KŁOSOWSKI: Co piąty Polak ma ponad 60 lat, ubywa osób w wieku produkcyjnym

Co piąty Polak ma ponad 60 lat, ubywa osób w wieku produkcyjnym

Photo of Michał KŁOSOWSKI

Michał KŁOSOWSKI

Zastępca Redaktora Naczelnego „Wszystko co Najważniejsze”, szef działu projektów międzynarodowych Instytutu Nowych Mediów, publikuje w prasie polskiej i zagranicznej. Autor programów radiowych i telewizyjnych. Stypendysta Departamentu Stanu USA oraz rzymskiego Angelicum. Ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie i London University of Arts.

Ryc.Fabien Clairefond

zobacz inne teksty Autora

Rośnie potrzeba zwiększania liczby rąk do pracy. Poza tym, że się starzejemy, to dodatkowo ubywa osób w wieku produkcyjnym – mówi w komentarzu #NajważniejszeDnia Michał KŁOSOWSKI, zastępca redaktora naczelnego Wszystko co Najważniejsze.

.W dzisiejszym komentarzu #NajważniejszeDnia Michał KŁOSOWSKI, zastępca redaktora naczelnego Wszystko Co Najważniejsze podkreśla znaczenie wyników Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, które ogłoszono podczas III Kongresu Demograficznego w Pałacu Prezydenckim.

– Okazuje się, że co piąty Polak ma ponad 60 lat i to jest bardzo ważna kwestia. […] Polskie społeczeństwo jest społeczeństwem starzejącym się – komentuje Michał KŁOSOWSKI.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 3 lutego 2022