Marek KACPRZAK: Groźna ideologia singli Marek KACPRZAK: Groźna ideologia singli
Marek KACPRZAK

Marek KACPRZAK

Groźna ideologia singli

Arcybiskup Marek Jędraszewski najbardziej uciszany jest przez tych, którzy najgłośniej domagają się prawa do wolności słowa i głoszenia własnych prawd. Jego słowa nie są miłe dla ucha. Ale on nie mówi ich po to, żeby było miło.

Mateusz ŁAKOMY: Czas na polski plan demograficzny Mateusz ŁAKOMY: Czas na polski plan demograficzny
Mateusz ŁAKOMY

Mateusz ŁAKOMY

Czas na polski plan demograficzny

Mówiąc o potencjale dzietności, nie można ograniczyć się tylko do mówienia o matce; wzrasta rola ojca. W społeczeństwach rozwiniętych wyższe zaangażowanie mężczyzn w życie rodzinne wiąże się z wyższą dzietnością. W Polsce kobieta zadowolona z postawy ojca przy pierwszym dziecku jest bardziej skłonna do urodzenia drugiego – i ten efekt kompensuje wiele innych potencjalnych barier. 

Jan ŚLIWA: Demografia, głupcy! Jan ŚLIWA: Demografia, głupcy!
Jan ŚLIWA

Jan ŚLIWA

Demografia, głupcy!

Najlepiej by było, gdyby ruch ludności dało się prowadzić w cywilizowany sposób: przyjmowanie ograniczonej liczby, według kwalifikacji. Przyjmujący kraj decyduje według rozsądku, nie poddając się szantażowi moralnemu. No i warunki w Afryce musiałyby się w zauważalny sposób poprawiać. Dziś dla wielu Chińczyków szansa osiągnięcia czegoś razem może przeważyć nad chęcią życia w kraju bogatszym, ale obcym. Tego należy życzyć Afryce, ale do tego potrzebna jest transformacja demograficzna, a przed nią zmiana myślenia.

Charles GAVE: Europę czeka samobójstwo demograficzne Charles GAVE: Europę czeka samobójstwo demograficzne
Charles GAVE

Charles GAVE

Europę czeka samobójstwo demograficzne

Pierwszy raz w historii prawie wszyscy europejscy przywódcy nie mają dzieci. Pani Merkel, pani May, pan Macron, premierzy Włoch, Szwecji, Holandii, Luksemburga, Irlandii… Wszyscy bezdzietni. Tylko Charles Michel, premier Belgii, oraz Hiszpanii, Mariano Rajoy, mają po dwoje dzieci. Nie mogę powstrzymać się od myśli, że ten, kto nie ma dzieci, nie myśli w taki sam sposób o przyszłości jak ten, który je ma.

Bartosz MARCZUK: 500+ działa. W dwulecie programu Bartosz MARCZUK: 500+ działa. W dwulecie programu
Bartosz MARCZUK

Bartosz MARCZUK

500+ działa.
W dwulecie programu

Dominującym modelem rodziny wychowującej w Polsce dzieci stał się typ 2+1. Tak jest w 54% rodzin. Staliśmy się krajem jedynaków. Wyzwaniem numer jeden polskiej demografii jest zamiana tego modelu na 2+2 i 2+3 lub więcej.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam