#NajważniejszeDnia.  Biblijne powodzie w Pakistanie

#NajważniejszeDnia.
Biblijne powodzie w Pakistanie

Photo of Mateusz M. KRAWCZYK

Mateusz M. KRAWCZYK

Sekretarz redakcji "Wszystko Co Najważniejsze", doktorant w dyscyplinie nauk o polityce i administracji. Absolwent Akademii Młodych Dyplomatów EAD. Stypendysta Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego. Wolontariusz programu MSZ "Wolontariat Polska Pomoc 2019".

Ryc. Fabien Clairefond

zobacz inne teksty Autora

W dzisiejszym komentarzu #NajważniejszeDnia Mateusz M. KRAWCZYK mówi o skutkach zmian klimatu, z którymi już teraz mierzy się wiele społeczności. Przykładem są biblijne powodzie w Pakistanie.

.Do tej pory powodzie w Pakistanie spowodowały ponad 1500 śmierci, a 33 tys. osób zostało poszkodowanych wskutek zniszczeń i wewnętrznych przesiedleń. W kraju zginęło też 80 tys. sztuk bydła, a rolnictwo odpowiada za 1/4 gospodarki kraju. Jak wskazuje Mateusz KRAWCZYK, skutków katastrofy nie uda się naprawić w ciągu najbliższych 6 miesięcy.

– Teraz Pakistan musi mierzyć się nie tylko z powodziami, ale także z brakiem bezpieczeństwa żywnościowego, z brakiem podstaw społecznych wobec funkcjonowania gospodarki i z nowymi chorobami – zaznacza redaktor.

Katastrofy naturalne dotykają też Madagaskar, gdzie od 2 lat trwa susza, a także róg Afryki, Kenię i Somalię. Jak zaznacza Mateusz M. KRAWCZYK Europejczycy często zapominają, że skutki katastrof klimatycznych już dzisiaj dotykają społeczności krajów niskorozwiniętych.

Zapraszamy do obejrzenia wideo-komentarza

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 28 września 2022