Opowiadamy Polskę. Jesteśmy w całej Francji, w każdym kiosku, w jęz.francuskim

Opowiadamy Polskę. Jesteśmy w całej Francji, w każdym kiosku, w jęz.francuskim

Photo of Instytut Nowych Mediów

Instytut Nowych Mediów

Wydawca "Wszystko Co Najważniejsze".
www.instytutnowychmediow.pl

zobacz inne teksty Autora

Jesteśmy w ten weekend w całej Francji, w każdym francuskim kiosku, z tekstami „Wszystko Co Najważniejsze” we francuskim dzienniku opinii „L’Opinion”. Teksty naszych Autorów, Autorów „Wszystko Co Najważniejsze”: intelektualistów, strategów, filozofów, samorządowców, polityków.

„Polacy są przekonanymi Europejczykami i wierzą, że silna Europa jest naszym wspólnym interesem. Silna i demokratyczna Europa będzie jednak niemożliwa bez silnych ekonomicznie państw narodowych. To polska lekcja z 15-lecia w Unii Europejskiej” – przekonuje w „L’Opinion” premier Mateusz MORAWIECKI. Pisze: „gdy pomyślimy o problemach roku 2019, widzimy, jak mocno zmieniła się Unia w ciągu piętnastu lat. Kryzys, euro, migracja i brexit pokazują, że projekt europejski musi zostać wymyślony na nowo, by mógł być atrakcyjny dla Europejczyków. Polska jest dowodem, że wspólna Europa ma sens”.

„Opowiadamy o Polsce najlepszymi piórami polskich naukowców, intelektualistów, filozofów, liderów opinii, polityków. Łamiemy stereotypy i pokazujemy Polskę ostatnich 250 lat, próbujemy oddać ducha narodu, pokazać czym dla nas są wolność, demokracja, solidarność” – opisuje w depeszy PAP to przedsięwzięcie Eryk MISTEWICZ, prezes Instytutu Nowych Mediów wydającego miesięcznik „Wszystko Co Najważniejsze”.

Okazją do publikacji jest rocznica uchwalenia konstytucji 3 Maja, 15-lecie Polski w Unii Europejskiej i 20-lecie Polski w NATO. „Trudniej krytykować Polskę, jeśli pokażemy jakie wartości nam przyświecają. O tym, że Polska uchwaliła pierwszy w Europie akt demokratyczny mało kto już we Francji pamięta, także o tym jak zmieniała się Polska w ostatnich 20 latach warto mówić pokazując nasz wspólny sukces” – wyjaśnia PAP Michał KŁOSOWSKI z „Wszystko Co Najważniejsze”.

W wydaniu na Francję 3-5 maja 2019  w dzienniku „L’Opinion” znajdą się także teksty i analizy Prof. Zdzisława KRASNODĘBSKIEGO, Prof. Wojciecha ROSZKOWSKIEGO, Prof. Michała KLEIBERA, Prof. Aleksandra SURDEJA, Prof. Arkadego RZEGOCKIEGO, Prof. Cyrille BRETA, Konrada SZYMAŃSKIEGO, Jana ROKITY, Marcina KRUPY, Jerzego KWIECIŃSKIEGO, Tomasza MŁYNARSKIEGO i Eryka MISTEWICZA.

Dziennik „L’Opinion ostatnio został uhonorowany, jako najbardziej wpływowy tytuł prasy codziennej we Francji XX Grand Prix des Medias CB News. Tytuł z silną linią wydawniczą (liberalną, pro-biznesową i pro-europejską) rozwija się we współpracy z amerykańskim dziennikiem Wall Street Journal, a w Polsce z miesięcznikiem „Wszystko Co Najważniejsze”. Redaktorem naczelnym jest Nicolas BEYTOUT.

Miesięcznik „Wszystko Co Najważniejsze”, którego redaktorem naczelnym jest prof. Michał KLEIBER, wydawane jest przez Instytut Nowych Mediów. Popularyzuje analizy światowych i polskich intelektualistów, strategów, liderów opinii, promuje debatę publiczną.

Wydanie „L’Opinion” o Polsce jest wspólnym projektem Instytutu Nowych Mediów i Polskiej Fundacji Narodowej.

.Zapraszamy do kiosków w całej Francji. Czytelnicy z Polski zainteresowani otrzymaniem wydawnictwa w jęz.francuskim proszeni są o kontakt z naszą redakcją, chętnie wyślemy.

Zapraszamy na www.WszystkoCoNajwazniejsze.pl
Zapraszamy na www.Lopinion.fr

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 4 maja 2019