Éric Zemmour o agresji Rosji na Ukrainę

Éric Zemmour o agresji Rosji na Ukrainę

Éric Zemmour, kandydat na prezydenta Francji, wydał oświadczenie, w którym w ostrych słowach potępił atak Rosji na Ukrainę.

“Bez najmniejszej wątpliwości potępiam wojskową interwencję Rosji na Ukrainie” – pisze Éric Zemmour o agresji Rosji na Ukrainę. “Moje pierwsze myśli biegną ku ofiarom tego konfliktu oraz ku naszym obywatelom znajdującym się jeszcze na terytorium Ukrainy”.

“Wojna uderza kolejny raz na naszym kontynencie. Wybór [Rosji], aby użyć interwencji wojskowej, jest niczym nieuzasadniony. Rosja ani nie została zaatakowana, ani w bezpośredni sposób nie została zagrożona przez Ukrainę” – stwierdza Zemmour w oświadczeniu.

Zemmour wezwał prezydenta Emmanuela Macrona do działania: “Prezydent Macron powinien, tak jak zrobił to prezydent Nicolas Sarkozy w czasie kryzysu wokół Gruzji, udać się jak najszybciej do Moskwy i Kijowa aby doprowadzić do natychmiastowego wstrzymania ognia”. Zemmour dodał, że tak postąpiłby, gdyby to on dziś sprawował urząd prezydenta Francji.

Éric Zemmour zauważa w oświadczeniu, że konflikt wywołany przez Rosję będzie miał bardzo poważny wpływ na Europę, także na Francję. Po raz kolejny zauważa niedoinwestowanie Francji w obszarze obrony proponując zwiększenie budżetu Francji przeznaczonego na obronę – do 70 miliardów euro w perspektywie 2030. W świecie pełnym niebezpieczeństw Francja musi być bezpieczna, inwestująca w obronę kraju.

“Francja nie może być uzależniona w kwestiach obronnych ani od Stanów Zjednoczonych, ani od Rosji, ani od jakiegokolwiek innego kraju” – stwierdził Éric Zemmour.

Szanse wyborcze Erica Zemmoura?

W najnowszym sondażu IFOP – Presidentielle 2022 po raz kolejny zajmuje drugą pozycję. Dynamika ostatnich dni w kampanii francuskiej wskazuje na rosnące jego szanse, szczególnie po znaczących spadkach kandydatki Republikanów Valerie Pecresse. Analiza przepływu elektoratu pokazuje, że Zemmour korzysta zarówno z nowych wyborców zamierzających na niego oddać głos, a wcześniej planujących wesprzeć kandydatkę Republikanów (Valerie Pecresse), jak i nacjonalistów (Marine Le Pen)

Program wyborczy Érica Zemmoura?

Kim jest Éric Zemmour? Na to pytanie odpowiada najlepiej chyba on sam, w najnowszej książce (wydanej także po polsku) “Francja nie powiedziała ostatniego słowa” [Wyd. Wszystko co Najważniejsze, 2021, promocyjna sprzedaż w Sklepie Idei: www.SklepIdei.pl]

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 24 lutego 2022