Éric ZEMMOUR

Francuski pisarz i dziennikarz polityczny, stały felietonista "Le Figaro". Autor m.in. Le Suicide français, Destin français. Absolwent Instytutu Nauk Politycznych w Paryżu. 

Ryc. Fabien CLAIREFOND

Éric ZEMMOUR: Z całą mocą wspieram Polaków Éric ZEMMOUR: Z całą mocą wspieram Polaków
Éric ZEMMOUR

Éric ZEMMOUR

Z całą mocą wspieram Polaków

Argumenty prawne Komisji stawiają pod znakiem zapytania suwerenność narodów europejskich. A to właśnie suwerenne państwa narodowe powinny stanowić o prawach, które obowiązują na ich terytorium. Z całą mocą wspieram Polaków i ich rząd w afirmowaniu autonomii polskiego porządku prawnego.

Éric ZEMMOUR: It is time to restore French law to its primacy over European law Éric ZEMMOUR: It is time to restore French law to its primacy over European law
Éric ZEMMOUR

Éric ZEMMOUR

It is time to restore French law to its primacy over European law

Legal arguments presented by the European Commission put at stake the very sovereignty of the peoples of Europe. ​It is up to the peoples of sovereign nation-states to determine which laws apply on their territory. I fully support the Polish people and their government in asserting the autonomy of their legal order.

Éric ZEMMOUR: Europa Wschodnia przypomina nam, czym powinna być Europa Éric ZEMMOUR: Europa Wschodnia przypomina nam, czym powinna być Europa
Éric ZEMMOUR

Éric ZEMMOUR

Europa Wschodnia przypomina nam, czym powinna być Europa

Europę Środkową należy zrozumieć, zanim się spróbuje ją osądzać. Te kraje wiedzą, jak zachowuje się władza, która petryfikuje relacje społeczne i sprowadza obywateli do poziomu poddanych. Rozumieją znaczenie utraty suwerenności ludu i narodu. I to nie tylko hasła i idee.

Eric ZEMMOUR: Wobec totalnej globalizacji Eric ZEMMOUR: Wobec totalnej globalizacji
Éric ZEMMOUR

Éric ZEMMOUR

Wobec totalnej globalizacji

Proces rozpadu państw narodowych może mieć dwa rozwiązania. Jedno z nich to zwycięstwo sił antynarodowych, które zdominują wolę ludności i tożsamości. Drugą opcją jest rewolta ludów. Obawiam się, że czeka nas ogromny konflikt, zarówno intelektualny, jak i społeczny. Podobnie jak w przypadku migracji, tak i w tej sferze Francja wyprzedza te zjawiska.

Eric ZEMMOUR: W demokracji liberalnej nikt się nie liczy z wolą ludu Eric ZEMMOUR: W demokracji liberalnej nikt się nie liczy z wolą ludu
Éric ZEMMOUR

Éric ZEMMOUR

W demokracji liberalnej nikt się nie liczy z wolą ludu

Europa podzielona jest na cztery części – z jednej strony mamy podział ekonomiczny wewnątrz strefy euro, między Północą i Południem, a z drugiej podział kulturowy i tożsamościowy, niemal filozoficzny, między Zachodem i Wschodem. Albo jeden z tych modeli pogodzi wszystkie pozostałe, albo europejskie imperium rozpadnie się na kawałki.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam