Éric Zemmour o Rosji, Ukrainie, NATO i Polsce

Wybory we Francji Éric Zemmour

W rozmowie z „Le Figaro” Éric Zemmour, kandydat na prezydenta Francji, wyjaśnił swoje stanowisko w sprawie kryzysu na wschodzie Europy.

Zemmour przekonuje w rozmowie opublikowanej w „Le Figaro”, przeprowadzonej przez Charlesa Sapina i Alberta Zennou, że powinniśmy zrobić wszystko, aby nie doszło do nowej wojny na naszym kontynencie.

Odpowiedzialność Rosji i potrzeba dialogu

„Odpowiedzialność za wzrost napięcia ponosi Rosja, która łamie suwerenność Ukrainy” – twierdzi Éric Zemmour. Sytuacja ta jest także wielkim wyzwaniem dla Zachodu i krajów NATO, które ignorują obawy Rosji. „Potrzebny jest dialog w sprawie europejskiego bezpieczeństwa”.

Éric Zemmour proponuje, aby to Francja wzięła na siebie rolę stabilizacyjną w relacjach Zachód – Rosja. „Jeśli zostanę wybrany, zaproponuję z jednej strony Rosji, z drugiej strony wszystkim państwom europejskim, negocjacje traktatu dotyczącego zakończenia poszerzania się NATO i jednocześnie konfliktów terytorialnych w Europe Wschodniej. Respektując wolność i samostanowienie się wszystkich krajów, z Ukrainą włącznie, i z wycofaniem wojsk rosyjskich z granic Ukrainy” – powiedział Zemmour.

Popieram Polskę!

Wcześniej głośnym echem odbił się apel Érica Zemmoura, w którym bronił Polski przed atakiem ze strony Komisji Europejskiej. Przypomnijmy, że Komisja Europejska oświadczyła, że prawo europejskie ma pierwszeństwo przed prawami stanowiony przez państwa narodowym, a więc także przed prawem konstytucyjnym. Karą dla Polski ma być więc zablokowanie funduszy z Planu Odbudowy (szacowanych na 24 miliardy euro).

Komisja Europejska dopuszcza się gwałtownej napaści prawnej na narody, które odrzucają jej linię ideologiczną. Francja powinna jak najszybciej stanąć po stronie tych narodów w ich walce o wolność – napisał Éric Zemmour w obronie Polski.

„Te ledwo zakamuflowane groźby są poważną ingerencją w wolność polityczną Polski (…). Komisja Europejska widzi sprawy po swojemu. Jak zawsze, nie waha się sięgać po groźby i szantaż, aby wymusić uległość niektórych państw członkowskich. Na jej celowniku są ciągle te same państwa: te, które postrzega jako ideologiczne odstępstwa wymagające przywołania do porządku poprzez przymus i szantaż” – napisał Éric Zemmour. „Argumenty prawne Komisji stawiają pod znakiem zapytania suwerenność narodów europejskich. A to właśnie suwerenne państwa narodowe powinny stanowić o prawach, które obowiązują na ich terytorium. Z całą mocą wspieram Polaków i ich rząd w afirmowaniu autonomii polskiego porządku prawnego”.

Éric Zemmour w Warszawie

Na zaproszenie „Wszystko co Najważniejsze” przebywał Éric Zemmour w Warszawie w 2019 r. Okazją było pięciolecie pisma. Mówił wówczas: „Kiedy w 2015 r. wasze kraje sprzeciwiły się tej inwazji – bo to jest inwazja, a nie migracja – stało się coś fundamentalnego. Przypomnieliście ważną rzecz, że Europa bez chrześcijaństwa nie jest Europą. Kraje zachodnie chcą się pozbyć tego „religijnego balastu”, chcą zmienić Europę w dziwną miniaturę świata, która byłaby jakimś rodzajem koncentracji ludzkości, z wielokulturowym systemem pozwalającym każdemu żyć w swojej wspólnocie. To jest zabójcze myślenie. Już zaczęło niszczyć kraje zachodnie i prowokować przemoc. François Hollande napisał, że to wszystko skończy się rozpadem. A rozpad oznacza wojnę”.

„Europa Wschodnia przypomina nam, czym powinna być Europa”

Éric Zemmour pisał: „Jestem zachwycony krajami Europy Środkowej i Wschodniej, które bronią swojej kultury, cywilizacji i tradycji. Ich opór wobec naszej, zachodniej propagandy i obrona koncepcji narodu suwerennego i zakorzenionego w historii są godne podziwu”.

„Europę Środkową należy zrozumieć, zanim się spróbuje ją osądzać. Te kraje wiedzą, jak zachowuje się władza, która petryfikuje relacje społeczne i sprowadza obywateli do poziomu poddanych. Rozumieją znaczenie utraty suwerenności ludu i narodu. I to nie tylko hasła i idee” – pisał Éric Zemmour.

I jeszcze jeden cytat z Érica Zemmoura: „Katolicyzm wyzwolił Polaków i chronił przed jarzmem komunizmu, totalitaryzmu, nazizmu i zaborów. Nic więc dziwnego, że religia stała się fundamentalnym budulcem polskiej tożsamości politycznej. Musimy to zrozumieć, jeśli chcemy zrozumieć prawdziwe bogactwo współczesnej Europy”.

Szanse w sondażach?

W najnowszym sondażu IFOP Éric Zemmour wciąż korzysta z bardzo dobrej dynamiki. Wspierają go zarówno wyborcy Republikanów (mimo że Republikanie wystawli Valerie Pecresse) jak i zwolennicy narodowców (słabsze szasne Marine Le Pen przypominają jej wyborcom o przegranej kampanii roku 2007).

Książka Érica Zemmoura „Francja nie powiedziała ostatniego słowa” wyjaśnia więcej!

Wydana została po polsku przez Wydawnictwo „Wszystko co Najważniejsze”. Dostępna jest zarówno w wersji tradycyjnej, jak i w wersji ebook. Promocja trwa w Sklepie Idei: www.SklepIdei.pl/eric-zemmour

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 23 lutego 2022