
Ponad 1.300 Autorów, już pięć lata działalności, wiele tysięcy niezwykłych tekstów.
A wszystko to z chęci stworzenia miejsca, w którym dobrze będziemy się czuli. Bez nachalnych reklam. Bez czarno-białej wizji świata. Bez okładania oponentów.
Taka jest nasza historia: Wszystko co Najważniejsze powstało z potrzeby złapania oddechu, odpoczynku od tego, czym emanuje dziś świat mediów.
Chcieliśmy, aby to miejsce było tym, czym kiedyś były tygodniki opinii. Z długimi tekstami, wyjaśniającymi wszystko po kolei, w poważny sposób. Cyzelujemy artykuły, dbając o precyzję słowa, szanując Czytelników.

Prof. Michał Kleiber, red.naczelny Wszystko Co Najważniejsze (ryc.Fabien Clairefond).
Od czerwca 2017 r. redakcją Wszystko Co Najważniejsze kieruje prof.Michał Kleiber, prezes Polskiej Akademii Nauk w latach 2007-2015, w latach 2001-2005 minister nauki i informatyzacji, przewodniczący Komitetu Badań Naukowych, członek Austriackiej Akademii Nauk, Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk, Academia Europaea, Senatu Niemieckiej Narodowej Akademii Nauk Leopoldina, Europejskiej Rady Badań, Rady Zarządzającej Europejskiej Fundacji Nauki, kawaler Orderu Orła Białego.
Wszystko co Najważniejsze od początku powstaje w Instytucie Nowych Mediów. Spoglądając na nasz projekt z formalnego punktu widzenia, jesteśmy zarejestrowanym tytułem prasowym – pismem opinii ukazującym się w internecie, zostaliśmy także zarejestrowani w międzynarodowym systemie informacji o wydawnictwach ciągłych (ISSN 2449-7991).

Anna Białoszewska Styk, pierwsza red.naczelna projektu (zdjęcie: Mapa Przeszłości)
Od pierwszych naszych kroków w przestrzeni publicznej zwracamy szczególną uwagę na kwestie prawne, być może dlatego, że pierwsza redaktor naczelna, od początku współtworząca ten projekt Anna Białoszewska Styk, jest prawniczką.
Nasza redakcja znajduje się w miejscu niezwykłym: w dawnej sali konferencyjnej tygodnika „Na Przełaj”. W budynku, w którym pracujemy, była też kiedyś m.in. Rozgłośnia Harcerska. To tu mieszkał i pracował Leopold Tyrmand. W pracach redakcyjnych korzystamy również z oddziału Instytutu Nowych Mediów w Paryżu.

Nasz adres: Konopnickiej 6, Warszawa. Miejsce niezwykłe.
Skąd pomysły na teksty? Najczęściej związane są z wydarzeniem, którym wszyscy żyją, ale na które spoglądamy z zupełnie innej strony.
Chcemy, aby artykuły układały się w linie tematyczne. Nie bez powodu hasło Wszystko co Najważniejsze brzmi: Informacje zamieniamy w wiedzę.
Pomysły na teksty najczęściej przysyłają Autorzy: naukowcy, dyplomaci, politycy, artyści, innowatorzy, stratedzy.
Nie chcemy materiałów szybkich, powierzchownych, na błahe tematy, o których jutro nikt już nie będzie pamiętał. Nie ścigamy się ani na liczbę tekstów prezentowanych każdego dnia, ani na liczbę klików.
Każdy tekst przechodzi przez redakcję i korektę. Gdy jest to potrzebne, pracujemy nad materiałem z Autorem. Artykuł trafia w ręce zawodowego redaktora.

Dyskusja redakcyjna.
Od września 2017 r. wydajemy miesięcznik “Wszystko Co Najważniejsze” dostępny w EMPIKACH oraz wysyłkowo (a także w prenumeracie, w tym zniżkowej prenumeracie zniżkowej – studenckiej) w Sklepie Idei www.SklepIdei.pl/wcn.
Coraz więcej tekstów tłumaczymy na angielski, francuski, niemiecki, hiszpański, rosyjski a ostatnio nawet chiński. Teksty te publikujemy we współpracy z najważniejszymi tytułami prasowymi w Europie i USA. Zależy nam na promocji tekstów Autorów Wszystko Co Najważniejsze, ale także na promocji polskiej myśli; na tym, aby nasi Autorzy ze swoimi ideami docierali w miarę szeroko.

“Opowiadamy Polskę światu” – publikacja tekstów z “Wszystko Co Najważniejsze” w największych, opiniotwórczych tytułach świata w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.
“Opowiadamy Polskę światu” – to nasza głośna akcja. W największych pismach opiniotwórczych świata w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej publikowaliśmy teksty Autorów “Wszystko Co Najważniejsze” w “The Washington Post”, “Le Figaro”, “Die Welt”, “El Mundo”, “Le Soir”, “Sunday Express”, “L’Opinion”, “Chicago Tribune” i in. Kolejną podobną akcję powtórzyliśmy w 75. rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz.
Rozwijamy – w oparciu o Oddział Instytutu Nowych Mediów w Paryżu, znajdujący się niedaleko Łuku Triumfalnego i dużych francuskich redakcji, oddział paryski “Wszystko Co Najważniejsze”. Zależy nam na własnym punkcie w Paryżu; na miejscu, w którym możemy spotykać się z europejskimi intelektualistami, prowadzić dysputy, pracować nad kolejnymi wydaniami pisma.

Paryski oddział “Wszystko Co Najważniejsze”. Tu m.in. powstają papierowe wydania pisma. Od prawej: Prof. Michał KLEIBER, red.naczelny, Jean-Paul OURY, szef oddziału paryskiego, Michał KŁOSOWSKI, sekretarz redakcji

Tomasz MŁYNARSKI, ambasador RP w Paryżu, podczas uroczystości 3 maja.
Z okazji polskich świąt narodowych, 11 listopada czy 3 maja, publikujemy teksty “Wszystko Co Najważniejsze” w pismach opinii w Europie i USA. To okazja do opowiedzenia Polski, przybliżenia naszego kraju politykom, naukowcom, dyplomatom, artystom i dziennikarzom. Okazja do wspólnych rozmów i kolejnych ważnych projektów.
Cieszymy się z każdej nowej relacji i interakcji. Rośniemy w sieciach społecznościowych. Zapraszamy i zachęcamy do śledzenia nas na Disqusie, Twitterze [LINK], Facebooku [LINK]. Publikacje naszych Autorów promujemy nie tylko w sieciach społecznościowych, także w mediach tradycyjnych.

Kongres 590 – jedno z najważniejszych spotkań w Polsce. “Wszystko Co Najważniejsze” od początku jest partnerem debat tu prowadzonych.
Staramy się być wszędzie tam, gdzie tętni życie intelektualne, gdzie pojawiają się interesujące idee, wypracowywane są strategie rozwoju. Jesteśmy więc partnerem najważniejszych wydarzeń intelektualnych i naukowych w Polsce: Forum Ekonomicznego w Krynicy, Kongresu Polska Wielki Projekt, Kongresu 590.
Często też organizujemy własne spotkania, dyskusje, debaty tematyczne. Jesteśmy organizatorami debat z udziałem najwybitniejszych intelektualistów Europy. Zapisy z tych spotkań znajdziecie Państwo na naszych łamach.

Chantal DELSOL, Eryk MISTEWICZ, prof. Zdzisław KRASNODĘBSKI, Konrad SZYMAŃSKI w kuluarach debaty “Wszystko Co Najważniejsze” i “L’Opinion” współorganizowanych przez nas w Paryżu.

Debata “Wszystko Co Najważniejsze” i “L’Opinion” a Paryżu towarzysząca wydaniu specjalnego wydania dziennika “L’Opinion” z tekstami “Wszystko Co Najważniejsze” z udziałem francuskich i polskich intelektualistów, strategów, ekspertów i polityków.
Naszą marką jest “Debata Polska”. To głośne, ważne spotkania na temat przeszłości i przeszłości. We Wrocławiu, we współpracy z Centrum Historii Zajezdnia, rozpoczęliśmy to przedsięwzięcie niezwykłe [LINK]. W Warszawie zorganizowaliśmy spotkanie historyków, ekonomistów i polityków wokół “Zwrotnic modernizacji”, głośnej książki naszego Autora, prof. Andrzeja CHWALBY, z udziałem premiera Mateusza MORAWIECKIEGO – z wystąpieniem programowym – oraz prof. Zdzisława KRASNODĘBSKIEGO i prof. Michała KLEIBERA.

Debata “Zwrotnice modernizacji” z udziałem Mateusza MORAWIECKIEGO, prof. Michała KLEIBERA, prof. Andrzeja CHWALBY i prof. Zdzisława KRASNODĘBSKIEGO

5-lecie “Wszystko Co Najważniejsze” i debata z naszym gościem, Erikiem Zemmourem, którą prowadził Grzegorz Dobiecki (Galeria Porczyńskich w Warszawie).
Priorytetowo traktujemy Czytelników, którzy założyli konto PREMIUM. Konto to jest w tej chwili bezpłatne, zakłada się je w prosty sposób: [LINK]. Tylko poprzez konto PREMIUM Czytelnicy mogą zapoznać się z bardziej kontrowersyjnymi tekstami, tutaj też trafiają teksty wyjątkowe. Czytelnicy konta PREMIUM otrzymują również zaproszenia na zamknięte debaty i dyskusje oraz spotkania Autorów i Czytelników.

“Debata Tygodnia Wszystko Co Najważniejsze” – audycja z udziałem Autorów “Wszystko Co Najważniejsze” – wystartowała w Polsat News w początkach 2020 r.
Wspólnie z telewizją Polsat News w styczniu 2020 r. rozpoczęliśmy cotygodniowe pasmo publicystyczne “Debata Tygodnia Wszystko Co Najważniejsze”. To prowadzona przez Eryka MISTEWICZA audycja z udziałem Autorów “Wszystko Co Najważniejsze”.
Pracujemy nad nowym sposobem prezentacji treści, jeszcze bardziej przyjaznym dla Czytelników, nawiązujemy nowe kontakty, zapraszamy nowych Autorów, planujemy nowe linie tematyczne i działania popularyzujące teksty naszych Autorów w innych krajach – pracując z inteligencją i mediami (szczególnie w Europie Zachodniej i w krajach Trójmorza). Pracujemy także z uczelniami wyższymi, wydawnictwami i instytucjami edukacyjnymi.
Teksty popularyzujemy także poprzez aplikacje, do bezpłatnego pobrania na smartfony i tablety. Nasze aplikacje mogą Państwo odnaleźć w waszych smartfonach, czy to poprzez Google Play, czy to poprzez App Store. Zapraszamy to ich pobrania, to najlepszy sposób na zapoznawania się z najnowszymi tekstami “Wszystko Co Najważniejsze”. Podobnie jak zapisanie się na nasz NEWSLETTER [LINK].
Od poniedziałku do piątku wczesnym popołudniem czeka na Państwa nasze “Popopłudniowe Espresso”. To autorski przegląd najważniejszych wydarzeń dnia – wyłącznie esencja tego, co najważniejsze – przygotowywana przez red. Michała KŁOSOWSKIEGO. Nasz nowy projekt to esencja mijającego dnia – jak najmniej słów, jak najwięcej wiedzy. Wyłącznie sprawdzonej. Tego, co najważniejsze. Więcej o tym projekcie oraz możliwość zapisania się TUTAJ [LINK].
Polecamy także Państwa uwadze nasz najnowszy projekt: “Czytelnia Wszystko Co Najważniejsze” [LINK].
Zapraszamy do Empików w całym kraju i najlepszych księgarń po papierowe wydanie pisma “Wszystko Co Najważniejsze”. Papierowe wydanie dostępne jest także wysyłkowo: [LINK].

Autorzy wszystkich tekstów do odnalezienia na podstronie www.WszystkoCoNajwazniejsze.pl/AUTORZY