Jak powstaje Wszystko co Najważniejsze?

TSF Jazz Radio

Jak powstaje Wszystko co Najważniejsze?

Ponad 900 Autorów, cztery lata działalności, kilka tysięcy niezwykłych tekstów.

A wszystko to z chęci stworzenia miejsca, w którym dobrze będziemy się czuli. Bez nachalnych reklam. Bez czarno-białej wizji świata. Bez okładania oponentów.

Taka jest nasza historia: Wszystko co Najważniejsze powstało z potrzeby złapania oddechu, odpoczynku od tego, czym emanuje dziś świat mediów.

Chcieliśmy, aby to miejsce było tym, czym kiedyś były tygodniki opinii. Z długimi tekstami, wyjaśniającymi wszystko po kolei, w poważny sposób. Cyzelujemy artykuły, dbając o precyzję słowa, szanując Czytelników.

Prof. Michał Kleiber, red.naczelny Wszystko Co Najważniejsze (ryc.Fabien Clairefond).

Od czerwca 2017 r. redakcją Wszystko Co Najważniejsze kieruje prof.Michał Kleiber, prezes Polskiej Akademii Nauk w latach 2007-2015, w latach 2001-2005 minister nauki i informatyzacji, przewodniczący Komitetu Badań Naukowych, członek Austriackiej Akademii Nauk, Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk, Academia Europaea, Senatu Niemieckiej Narodowej Akademii Nauk Leopoldina, Europejskiej Rady Badań, Rady Zarządzającej Europejskiej Fundacji Nauki, kawaler Orderu Orła Białego.

Wszystko co Najważniejsze od początku powstaje w Instytucie Nowych Mediów. Spoglądając na nasz projekt z formalnego punktu widzenia, jesteśmy zarejestrowanym tytułem prasowym – tygodnikiem opinii ukazującym się w internecie, zostaliśmy także zarejestrowani w międzynarodowym systemie informacji o wydawnictwach ciągłych (ISSN 2449-7991).

Anna Białoszewska Styk, red.naczelna (zdjęcie z projektu Mapa Przeszłości)

Anna Białoszewska Styk, pierwsza red.naczelna projektu (zdjęcie: Mapa Przeszłości)

Od pierwszych naszych kroków w przestrzeni publicznej zwracamy szczególną uwagę na kwestie prawne, być może dlatego, że pierwsza redaktor naczelna, od początku współtworząca ten projekt Anna Białoszewska Styk, jest prawniczką.

Nasza redakcja znajduje się w miejscu niezwykłym: w dawnej sali konferencyjnej tygodnika „Na Przełaj”. W budynku, w którym pracujemy, była też kiedyś m.in. Rozgłośnia Harcerska. To tu mieszkał i pracował Leopold Tyrmand. W pracach redakcyjnych korzystamy również z oddziału Instytutu Nowych Mediów w Paryżu.

Nasz adres: Konopnickiej 6. Miejsce niezwykłe.

Skąd pomysły na teksty? Najczęściej związane są z wydarzeniem, którym wszyscy żyją, ale na które spoglądamy z zupełnie innej strony.

Chcemy, aby artykuły układały się w linie tematyczne. Nie bez powodu hasło Wszystko co Najważniejsze brzmi: Informacje zamieniamy w wiedzę.

Pomysły na teksty najczęściej przysyłają Autorzy: naukowcy, dyplomaci, politycy, artyści, innowatorzy, stratedzy.

Nie chcemy materiałów szybkich, powierzchownych, na błahe tematy, o których jutro nikt już nie będzie pamiętał. Nie ścigamy się ani na liczbę tekstów prezentowanych każdego dnia, ani na liczbę klików.

Każdy tekst przechodzi przez redakcję i korektę. Gdy jest to potrzebne, pracujemy nad materiałem z Autorem. Artykuł trafia w ręce zawodowego redaktora.

Paryski oddział “Wszystko Co Najważniejsze”. Tu m.in. powstają papierowe wydania pisma. Od prawej: Prof. Michał KLEIBER, red.naczelny, Jean-Paul OURY, szef oddziału paryskiego, Michał KŁOSOWSKI, sekretarz redakcji

Coraz więcej tekstów tłumaczymy na angielski, francuski, niemiecki, hiszpański, rosyjski a ostatnio nawet chiński. Zależy nam na promocji tekstów Wszystko Co Najważniejsze, ale także na promocji polskiej myśli; na tym, aby nasi Autorzy ze swoimi ideami docierali w miarę szeroko.

Rozwijamy – w oparciu o Oddział Instytutu Nowych Mediów w Paryżu, znajdujący się niedaleko Łuku Triumfalnego i dużych francuskich redakcji, oddział paryski “Wszystko Co Najważniejsze”. 

Cieszymy się z każdej nowej relacji i interakcji. Rośniemy w sieciach społecznościowych. Zapraszamy i zachęcamy do śledzenia nas na Disqusie, Twitterze [LINK], Facebooku [LINK], Tumblr. Publikacje naszych Autorów promujemy nie tylko w sieciach społecznościowych, także w mediach tradycyjnych.

zrzut-ekranu-2016-10-01-godz-08-54-01

Autorzy wszystkich tekstów do odnalezienia na podstronie www.WszystkoCoNajwazniejsze.pl/AUTORZY

Jesteśmy partnerem najważniejszych wydarzeń intelektualnych i naukowych w Polsce: Forum Ekonomicznego w Krynicy, Kongresu Polska Wielki Projekt, Kongresu 590.

Często też organizujemy własne spotkania, dyskusje, debaty tematyczne. We Wrocławiu, we współpracy z Centrum Historii Zajezdnia, organizujemy przedsięwzięcie niezwykłe: #DebataPolska [LINK]

Dyskusja po Narodowym Czytaniu "Quo Vadis"

Dyskusja po Narodowym Czytaniu “Quo Vadis”

Priorytetowo traktujemy Czytelników, którzy założyli konto PREMIUM. Konto to jest w tej chwili bezpłatne, zakłada się je w prosty sposób: [LINK]. Tylko poprzez konto PREMIUM Czytelnicy mogą zapoznać się z bardziej kontrowersyjnymi tekstami, tutaj też trafiają teksty wyjątkowe. Czytelnicy konta PREMIUM otrzymują również zaproszenia na zamknięte debaty i dyskusje oraz spotkania Autorów i Czytelników.

Pracujemy nad nowym sposobem prezentacji treści, jeszcze bardziej przyjaznym dla Czytelników, nawiązujemy nowe kontakty, zapraszamy nowych Autorów, planujemy nowe linie tematyczne.

Zapraszamy do Empików w całym kraju i najlepszych księgarń po papierowe wydanie pisma “Wszystko Co Najważniejsze”. Papierowe wydanie dostępne jest także wysyłkowo: [LINK].

Dyskusja redakcyjna. Temat: media.

Dyskusja redakcyjna. Temat: media.

Zapraszamy do współpracy, a także do zapoznania się z wytycznymi dla Autorów zewnętrznych, które opracowaliśmy, aby jeszcze bardziej ułatwić Państwu kontakt z nami: [LINK].

Pierwszy raz na Wszystko Co Najważniejsze?

Aby nie ominąć istotnych tekstów, raz w tygodniu w niedzielę rano wysyłamy newsletter. Zapraszamy do zapisania się:

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam