Jak powstaje Wszystko co Najważniejsze?

Ponad 700 Autorów, trzy lata działalności, kilka tysięcy niezwykłych tekstów.

A wszystko to z chęci stworzenia miejsca, w którym dobrze będziemy się czuli. Bez nachalnych reklam. Bez czarno-białej wizji świata. Bez okładania oponentów.

Taka jest nasza historia: Wszystko co Najważniejsze powstało z potrzeby złapania oddechu, odpoczynku od tego, czym emanuje dziś świat mediów.

Chcieliśmy, aby to miejsce było tym, czym kiedyś były tygodniki opinii. Z długimi tekstami, wyjaśniającymi wszystko po kolei, w poważny sposób. Cyzelujemy artykuły, dbając o precyzję słowa, szanując Czytelników.

Prof. Michał Kleiber, red.naczelny Wszystko Co Najważniejsze (ryc.Fabien Clairefond).

Od czerwca 2017 r. redakcją Wszystko Co Najważniejsze kieruje prof.Michał Kleiber, prezes Polskiej Akademii Nauk w latach 2007-2015, w latach 2001-2005 minister nauki i informatyzacji, przewodniczący Komitetu Badań Naukowych, członek Austriackiej Akademii Nauk, Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk, Academia Europaea, Senatu Niemieckiej Narodowej Akademii Nauk Leopoldina, Europejskiej Rady Badań, Rady Zarządzającej Europejskiej Fundacji Nauki, kawaler Orderu Orła Białego.

Wszystko co Najważniejsze od początku powstaje w Instytucie Nowych Mediów. Spoglądając na nasz projekt z formalnego punktu widzenia, jesteśmy zarejestrowanym tytułem prasowym – tygodnikiem opinii ukazującym się w internecie, zostaliśmy także zarejestrowani w międzynarodowym systemie informacji o wydawnictwach ciągłych (ISSN 2449-7991).

Anna Białoszewska Styk, red.naczelna (zdjęcie z projektu Mapa Przeszłości)

Anna Białoszewska Styk, pierwsza red.naczelna projektu (zdjęcie: Mapa Przeszłości)

Od pierwszych naszych kroków w przestrzeni publicznej zwracamy szczególną uwagę na kwestie prawne, być może dlatego, że pierwsza redaktor naczelna, od początku współtworząca ten projekt Anna Białoszewska Styk, jest prawniczką.

Nasza redakcja znajduje się w miejscu niezwykłym: w dawnej sali konferencyjnej tygodnika „Na Przełaj”. W budynku, w którym pracujemy, była też kiedyś m.in. Rozgłośnia Harcerska. To tu mieszkał i pracował Leopold Tyrmand. W pracach redakcyjnych korzystamy również z oddziału Instytutu Nowych Mediów w Paryżu.

Nasz adres: Konopnickiej 6. Miejsce niezwykłe.

Skąd pomysły na teksty? Najczęściej związane są z wydarzeniem, którym wszyscy żyją, ale na które spoglądamy z zupełnie innej strony.

Chcemy, aby artykuły układały się w linie tematyczne. Nie bez powodu hasło Wszystko co Najważniejsze brzmi: Informacje zamieniamy w wiedzę.

Pomysły na teksty najczęściej przysyłają Autorzy: naukowcy, dyplomaci, politycy, artyści, innowatorzy, stratedzy.

Nie chcemy materiałów szybkich, powierzchownych, na błahe tematy, o których jutro nikt już nie będzie pamiętał. Nie ścigamy się ani na liczbę tekstów prezentowanych każdego dnia, ani na liczbę klików.

Każdy tekst przechodzi przez redakcję i korektę. Gdy jest to potrzebne, pracujemy nad materiałem z Autorem. Artykuł trafia w ręce zawodowego redaktora.

Coraz więcej tekstów tłumaczymy na angielski, francuski, niemiecki, hiszpański, rosyjski a ostatnio nawet chiński. Zależy nam na promocji tekstów Wszystko Co Najważniejsze, ale także na promocji polskiej myśli; na tym, aby nasi Autorzy ze swoimi ideami docierali w miarę szeroko.

zrzut-ekranu-2016-10-01-godz-08-54-01

Autorzy wszystkich tekstów do odnalezienia na podstronie www.WszystkoCoNajwazniejsze.pl/AUTORZY

Cieszymy się z każdej nowej relacji i interakcji. Rośniemy w sieciach społecznościowych. Zapraszamy i zachęcamy do śledzenia nas na Disqusie, Twitterze [LINK], Facebooku [LINK], Tumblr. Publikacje naszych Autorów promujemy nie tylko w sieciach społecznościowych, także w mediach tradycyjnych.

Jesteśmy partnerem najważniejszych wydarzeń intelektualnych i naukowych w Polsce: Kongresu Obywatelskiego, Forum Ekonomicznego w Krynicy, Kongresu Polska Wielki Projekt.

Często też organizujemy własne spotkania, dyskusje, debaty tematyczne. We Wrocławiu, we współpracy z Centrum Historii Zajezdnia, organizujemy przedsięwzięcie niezwykłe: #DebataPolska [LINK]

Dyskusja po Narodowym Czytaniu "Quo Vadis"

Dyskusja po Narodowym Czytaniu “Quo Vadis”

Priorytetowo traktujemy Czytelników, którzy założyli konto PREMIUM. Konto to jest w tej chwili bezpłatne, zakłada się je w prosty sposób: [LINK]. Tylko poprzez konto PREMIUM Czytelnicy mogą zapoznać się z bardziej kontrowersyjnymi tekstami, tutaj też trafiają teksty wyjątkowe. Czytelnicy konta PREMIUM otrzymują również zaproszenia na zamknięte debaty i dyskusje oraz spotkania Autorów i Czytelników.

Pracujemy nad nowym sposobem prezentacji treści, jeszcze bardziej przyjaznym dla Czytelników, nawiązujemy nowe kontakty, zapraszamy nowych Autorów, planujemy nowe linie tematyczne.

We wrześniu zapraszamy do Empików, salonów prasowych, księgarń po papierowe wydanie pisma “Wszystko Co Najważniejsze”.

Dyskusja redakcyjna. Temat: media.

Dyskusja redakcyjna. Temat: media.

Zapraszamy do współpracy, a także do zapoznania się z wytycznymi dla Autorów zewnętrznych, które opracowaliśmy, aby jeszcze bardziej ułatwić Państwu kontakt z nami: [LINK].

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Chcę otrzymywać powiadomienia o najnowszych tekstach.

Autorzy wszyscy autorzy

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U W Y Z
Przejdź do paska narzędzi