Film i wartości ewangeliczne.
Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmowy

Film i wartości ewangeliczne. Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmowy

Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów Niepokalanów 2016 odbędzie się 14-22 października 2016 roku we Wrocławiu

Do dotychczasowych Organizatorów, Klasztoru OO. Franciszkanów OFMConv w Niepokalanowie, dołączyła wrocławska Fundacja Vide et Crede im. św. Jana Pawła II, z której to inicjatywy festiwal po raz pierwszy w historii będzie odbywał się właśnie w stolicy Dolnego Śląska.

Tegoroczne hasło festiwalu: KULTURA MIŁOSIERDZIA znakomicie oddaje fragment Listu św. Pawła Apostoła do Kolosan: „Jako więc wybrańcy Boży – święci i umiłowani – obleczcie się w serdeczne miłosierdzie, dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość, znosząc jedni drugich i wybaczając sobie nawzajem, jeśliby miał ktoś zarzut przeciw drugiemu: jak Pan wybaczył wam, tak i wy!” (Kol 3, 12-13).

Celem festiwalu jest coroczne podsumowanie polskiego i światowego dorobku w dziedzinie filmu, inspirowanego wartościami ewangelicznymi, a także wspieranie twórczości filmowej pozostającej w zgodzie z katolicką nauką społeczną.zrzut-ekranu-2016-10-10-o-14-48-32 Najważniejszym punktem będzie przegląd filmowy w towarzystwie gości specjalnych festiwalu i późniejsze dyskusje. Swój udział w opisanej formule potwierdzili już m.in.: Krzysztof Zanussi, Michał Lorenc, Dariusz Kowalski, Patrycja Hurlak, Małgorzata Buczkowska-Szlenkier, Ksawery Szlenkier, Dariusz Regucki.

Projekcje odbędą się w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Szczegółowy program Festiwalu dostępny jest na stronie: www.mkff.pl

WszystkoCoNajważniejsze.pl jest patronem medialnym festiwalu.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 11 października 2016