Polska gra Cyberpunk 2077 z nagrodą BAFTA

Stworzona przez polskie studio CD Projekt Red gra Cyberpunk 2077 została nagrodzona podczas czwartkowej ceremonii rozdania nagród Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA) w dziedzinie gier komputerowych. Produkcja otrzymała nagrodę za najlepsze ciągłe wsparcie twórców.

Stworzona przez polskie studio CD Projekt Red gra Cyberpunk 2077 została nagrodzona podczas czwartkowej ceremonii rozdania nagród Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA) w dziedzinie gier komputerowych. Produkcja otrzymała nagrodę za najlepsze ciągłe wsparcie twórców.

Cyberpunk 2077 i nagrody BAFTA w kategorii gier komputerowych

.Nagrody BAFTA w dziedzinie gier komputerowych przyznano w tym roku po raz 20., a ceremonia ich rozdania odbyła się w londyńskim kompleksie artystycznym Southbank Centre.

Cyberpunk 2077 był nominowany w dwóch kategoriach – dla najlepiej ewoluującej gry, co oznacza „doskonałość w ciągłym wsparciu deweloperskim”, w tym zapewnianie stałych aktualizacji, oraz dla najlepszej gry w głosowaniu graczy. W tej drugiej kategorii przegrał jednak z „Baldur’s Gate 3”.

Dominacja „Baldur’s Gate 3”

.”Baldur’s Gate 3″ okazał się zresztą największym wygranym czwartkowej ceremonii, bo łącznie zwyciężył w pięciu kategoriach, także jako najlepsza gra, za najlepszą muzykę, najlepszą narrację i najlepszy występ w roli drugoplanowej. Gra ta była nominowana w 11 kategoriach.

Po dwie nagrody otrzymały: „Alan Wake 2” (za osiągniecie artystyczne oraz osiągnięcie w udźwiękowieniu), „Super Mario Bros. Wonder” (jako najlepsza gra familijna i najlepsza gra w trybie wieloosobowym) oraz „Viewfinder” (jako najlepsza gra brytyjska oraz w kategorii oryginalna własność intelektualna”.

Kultura Najważniejsza

.Czytelników zainteresowanych tematami kulturalnymi zachęcamy do zapoznania się z newsletterem „Kultura Najważniejsza”, w którym podpowiadamy, co warto obejrzeć, co przeczytać, czego posłuchać, ale i czego – posmakować. Odrywając się od codzienności, chcemy przypomnieć o fascynującym świecie kultury i sztuki, na który warto znaleźć czas.

Co innego niż kultura i sztuka może wyrwać nas z codzienności? Co innego pozwoli choć na chwilę uwolnić się od nieustającego biegu i skupić na czymś, co skierowane jest tylko do nas? Chcemy razem, wspólnie z Państwem, wybierać, to co najważniejsze w kulturze. W każdy czwartek, punktualnie o godzinie 21.00 znajdą Państwo w swojej skrzynce e-mailowej zbiór propozycji kulturalnych, które warto uwzględnić podczas planowania weekendu.

Piszemy o najgłośniejszych premierach, przypominamy o klasyce, do której warto wrócić.

Niekiedy proponujemy takie pozycje, które z pewnością Państwo widzieli, ale które naszym zadaniem warto przeanalizować i poznać ponownie.

Zachęcamy do zapisania się do specjalnego, darmowego newslettera „Kultura Najważniejsza”, który pozwoli Państwu zaplanować kulturalny weekend [LINK DO ZAPISÓW].

PAP/Bartłomiej Niedziński/WszystkoCoNajważniejsze

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 12 kwietnia 2024
Fot. CD Project Red, CC0, Wikimedia Commons