Wystawa fotograficzna Adama Warzyszyńskiego w Łazienkach

18 kwietnia odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Adama Warzyszyńskiego. Zdjęcia ptaków, które mieszkają lub goszczą w stołecznych Łazienkach będzie można oglądać w Galerii Plenerowej przy ul. Agrykola. Prace są uszeregowane według poszczególnych pór roku.

Adam Warzyszyński w Łazienkach Królewskich

.”Prezentowane fotografie, stanowiące wybór prac z ponad dwóch lat współpracy Adama Warzyszyńskiego z Muzeum Łazienki Królewskie, to spojrzenie pełne ciekawości. Zatrzymanie ulotnej chwili, w której mewa marznie w śniegu na poręczy mostka albo kaczka mandarynka wygięła szyję akurat w taki sposób, że pokazuje swoje pióra ułożone w nietypowy kształt. To próba uchwycenia piękna tam, gdzie się go nie spodziewamy, na przykład w błysku oka wrony czy nastroszonych piórach gołębia, w których znajdujemy bogactwo barw” – poinformowało Muzeum Łazienki Królewskie.

Prace Warzyszyńskiego są uszeregowane według poszczególnych pór roku.

„Pełnia lata to fotografie zatopione w słońcu i zieleni. Jesień przynosi całą gamę ciepłych kolorów, a zima otula śniegiem i nostalgią. Dajmy się ponieść podróży pełnej barw i kształtów, w której poprzyglądamy się naszym ptasim przyjaciołom tak, jak oni przyglądają się nam ze zdjęć. Może czasem warto zatrzymać się na dłuższą chwilę, zwolnić tempo, zobaczyć więcej, tak by nic ważnego nam nie umknęło” – podało biuro prasowe stołecznego parku.

Mistrz fotografii plenerowej

.Adam Ludwik Warzyszyński zajmuje się fotografią od początku lat 90. Z wykształcenia jest ekonomistą. Rozpoczynał od analogowych zdjęć wywoływanych na powiększalniku w piwnicy własnego domu. Specjalizuje się w fotografii portretowej i krajobrazowej, w której wiodącym tematem jest dzika przyroda. Inspiracji szuka w Puszczy Augustowskiej i Białowieskiej oraz Dolinie Narwi – rezerwatach objętych ochroną. Od 2022 r. współpracuje z Muzeum Łazienki Królewskie, uwiecznia ptaki królewskiej rezydencji. Od 2003 r. wprowadza do warszawskich parków kina plenerowe. Od 2006 r. realizuje Filmową Stolicę Lata i jest inicjatorem wielu otwartych pokazów kinowych.

Newsletter KULTURA NAJWAŻNIEJSZA

.„Kultura Najważniejsza” to newsletter, w którym podpowiadamy, co warto obejrzeć, co przeczytać, czego posłuchać, ale i czego – posmakować. Odrywając się od codzienności, chcemy przypomnieć o fascynującym świecie kultury i sztuki, na który warto znaleźć czas.

Co innego niż kultura i sztuka może wyrwać nas z codzienności? Co innego pozwoli choć na chwilę uwolnić się od nieustającego biegu i skupić na czymś, co skierowane jest tylko do nas? Chcemy razem, wspólnie z Państwem, wybierać, to co najważniejsze w kulturze. W każdy czwartek, punktualnie o godzinie 21.00 znajdą Państwo w swojej skrzynce e-mailowej zbiór propozycji kulturalnych, które warto uwzględnić podczas planowania weekendu.

Piszemy o najgłośniejszych premierach, przypominamy o klasyce, do której warto wrócić.

Niekiedy proponujemy takie pozycje, które z pewnością Państwo widzieli, ale które naszym zadaniem warto przeanalizować i poznać ponownie.

Zachęcamy do zapisania się do specjalnego, darmowego newslettera „Kultura Najważniejsza”, który pozwoli Państwu zaplanować kulturalny weekend [LINK DO ZAPISÓW].

PAP/Maciej Replewicz/Wszystko co Najważniejsze/JT

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 17 kwietnia 2024