Podcasty Najważniejsze. Maria WANKE-JERIE, Małgorzata WANKE-JAKUBOWSKA: "Prawda niepoprawna politycznie. O kobietach w naukach ścisłych"

"Prawda niepoprawna politycznie. O kobietach w naukach ścisłych"

Photo of Maria WANKE-JERIE

Maria WANKE-JERIE

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, z wykształcenia matematyk teoretyk, specjalista PR, przez 16 lat szef działu promocji na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Współtworzyła pierwszy „Raport o stanie nauki w Polsce”. Współautorka kilkunastu już książek o bohaterach „Solidarności”. Odznaczona Medalem „Niezłomni” (2013) i Medalem „Zasłużony dla Wrocławia – Merito de Wratislavia” (2016).

Ryc.: Fabien Clairefond

zobacz inne teksty Autorki

Photo of Małgorzata WANKE-JAKUBOWSKA

Małgorzata WANKE-JAKUBOWSKA

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, z wykształcenia matematyk teoretyk, specjalista PR, przez 18 lat rzecznik prasowy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Współtworzyła pierwszy „Raport o stanie nauki w Polsce”. Współautorka kilkunastu już książek o bohaterach „Solidarności”. Odznaczona Medalem „Niezłomni” (2013) i Medalem „Zasłużony dla Wrocławia – Merito de Wratislavia” (2016).

Ryc.: Fabien Clairefond

zobacz inne teksty Autorki

W kolejnej odsłonie podcastów Wszystko co Najważniejsze zapraszamy do odsłuchania artykułu Maria WANKE-JERIE, Małgorzata WANKE-JAKUBOWSKA: „Prawda niepoprawna politycznie. O kobietach w naukach ścisłych”.

W artykule na łamach Wszystko co Najważniejsze czytamy: “Jesteśmy kobietami i matematykami (świadomie używamy męskiej formy, wyrażając tym samym dezaprobatę dla lansowanej przez środowiska feministyczne maniery wprowadzania wszędzie, gdzie tylko się da, nawet do granic śmieszności, form żeńskich), dlatego — korzystając z jednej strony z przywileju przynależności do płci pięknej, a z drugiej z doświadczeń ze studiów i pracy naukowo-dydaktycznej — chcemy odnieść się do udziału kobiet w nauce, zwłaszcza w naukach ścisłych i technicznych.”.

Zapraszamy do odsłuchania podcastu Wszystko co Najważniejsze.
Czyta Mateusz MLECZKO.

Każdy nowy odcinek udostępniany jest co piątek na stronie Wszystko co Najważniejsze, a także na YouTube, Spotify, platformie Anchor, Apple Podcasts, Breaker, Castbox, Google Podcasts, Overcast, Pocket Casts i RadioPublic.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 15 stycznia 2021