Eryk MISTEWICZ: Trzymajmy się dobrych mediów
Eryk MISTEWICZ

Eryk MISTEWICZ

Trzymajmy się dobrych mediów

Jesteśmy elitą, my czytelnicy i twórcy wysokojakościowych treści. A jeśli tak, to naszym obowiązkiem jest nieść kaganek oświaty. Wciąż, od stuleci, niezmiennie – w rozmowie z Barbarą STEFAŃSKĄ mówi Eryk MISTEWICZ.

Mateusz KRAWCZYK: Biblioteka w Ugandzie. Świątynia
Mateusz M. KRAWCZYK

Mateusz M. KRAWCZYK

Biblioteka w Ugandzie. Świątynia

Biblioteka jest jak świątynia. Specjalne miejsce skupienia, w którym obowiązują zasady. Tutaj to wiedza wyzwala, a nie chaos. Wyzwaniem jest sprawić, żeby to, co zbudowane przetrwało. 

Dariusz CHEŁSTOWSKI: Audytor jakości dziennikarstwa - antidotum na bylejakość mediów?
Dariusz CHEŁSTOWSKI

Dariusz CHEŁSTOWSKI

Audytor jakości dziennikarstwa - antidotum na bylejakość mediów?

Audytor byłby kimś, kto bierze udział w pracach zarządu, ale nie decyduje bezpośrednio, jest jego niezależnym składnikiem, nie członkiem. Bezcennym ekspertem, korzystającym z nadzwyczajnych uprawnień, jakie daje mu właściciel i rada nadzorcza. On nie przeszkadza, lecz wyłącznie pomaga. A jego zatrudnienie nie kosztuje więcej niż w przypadku członka rady nadzorczej lub zarządu, jest wyjątkowe i tylko jedno. Wtedy jest szansa, że jakość bez cenzury, na którą w mediach prawie wszyscy narzekamy, przestanie spadać, a zyski zaczną rosnąć.

Giuseppe SMORTO, Jacek TACIK: "Internet nie jest odpowiedzialny za upadek prasy"
Giuseppe SMORTOJacek TACIK

Giuseppe SMORTO
Jacek TACIK

"Internet nie jest odpowiedzialny za upadek prasy"

Giuseppe SMORTO: „Informacje publikujemy na naszej stronie internetowej, w naszej telewizji internetowej, są one również dostępne w mediach społecznościowych i na komórkach. Nie było chyba lepszego momentu w historii, żeby zostać dziennikarzem. Nowe media dają niewyobrażalnie dużo możliwości. We Włoszech, a zapewne też w Polsce zaczęła w końcu rosnąć liczba czytelników”

Eryk MISTEWICZ: "Okładka"
Eryk MISTEWICZ

Eryk MISTEWICZ

"Okładka"

Po co mam kupować tygodnik, którego okładka przestała się już różnić od memu z Demotywatory.pl? Także pod kątem wykonania — i okładka w kiosku, i mem w sieci wykonane są jakby przez tę samą osobę, podobną techniką, podobnym sposobem szparowania zdjęcia, nawet z użyciem podobnych fontów, z podobną ostrą kolorystyką i podobnym tekstem. O podobnej wrażliwości, albo jej braku.

Marek TWARÓG: "Tak, gazety codzienne straciły napęd, ale za wcześnie, by mówić o muzeum"
Marek TWARÓG

Marek TWARÓG

"Tak, gazety codzienne straciły napęd, ale za wcześnie, by mówić o muzeum"

Dziennikarze świetnie sobie poradzą w nowych mediach, o to jestem spokojny. A co z produktem? Papierowa gazeta codzienna ustąpiła miejsca szybkiemu światu i nie będzie powrotu do sytuacji sprzed lat. To jasne. Jednak papier, jako nośnik opinii, jeszcze dłuższy czas się sprawdzi. Opinii, nie informacji. Co do informacji – zgoda z Baekdalem. Prasa generalnie leży na łopatkach.

POLECAMY #FollowFriday (1): @Dziennikarzom

@Dziennikarzom

„Można się śledząc te wpisy pośmiać, ale można i zadumać. Łatwo zauważyć, jak kondycja ekonomiczna współczesnych mediów wpływa często na jakość produktu – przepisywanego pospiesznie z PAP, bezrefleksyjnie, aby szybciej, aby więcej. Pokazuje pośpiech i zmieniające się media”