Xavier QUÉRAT-HÉMENT: Blockchain. Zmierzamy w stronę nowego świata usług
Xavier QUÉRAT-HÉMENT

Xavier QUÉRAT-HÉMENT

Blockchain.
Zmierzamy w stronę nowego świata usług

Gospodarka „peer-to-peer” zwana również blockchain zrewolucjonizuje świat usług. Zasady, które są sprzężone z duchem służby (zrównoważona uwaga, wychodzenie naprzeciw, postawa służebna) są niezbędne, by zagwarantować taki rodzaj zaufania, którego nie dają maszyny, i którego nigdy nie będą w stanie wygenerować. To właśnie blockchain.

Joseph HENRICH: Nasz umysł zbiorowy. Uczymy się od siebie, z pokolenia na pokolenie
Joseph HENRICH

Joseph HENRICH

Nasz umysł zbiorowy.
Uczymy się od siebie, z pokolenia na pokolenie

Człowiekowi brakuje pewnego stopnia racjonalności, w związku z czym zupełnie nie umiemy – przynajmniej na razie – tworzyć skutecznych instytucji i organizacji. Powinniśmy, wzorując się na ewolucji kulturowej, opracować systemy wykorzystujące zróżnicowanie i możliwość wyboru, by doprowadzić do rywalizacji instytucji. W ten sposób odrzucimy przegranych i zatrzymamy zwycięzców.

Nir EYAL: Skuszeni. Czyli: jak firmy kształtują nawyki konsumentów
Nir EYAL

Nir EYAL

Skuszeni. Czyli

Lata pracy naukowej zaowocowały opracowaniem modelu „wabika”: czterofazowego procesu, w oparciu o który firmy kształtują nawyki u konsumentów. Kolejne cykle „wabika” pozwalają producentom na osiągnięcie celu: wzbudzenia zaangażowania odbiorcy, które powoduje, że samoczynnie wraca on do produktu, bez potrzeby stosowania reklamy albo agresywnych zachęt.

Tomasz BIAŁEK: "Cyberterroryzm. Gra o duszę"
Tomasz BIAŁEK

Tomasz BIAŁEK

"Cyberterroryzm. Gra o duszę"

Bin Laden jest oceniany bardzo negatywnie jedynie na tzw. Zachodzie. W świecie muzułmańskim zbiera on pozytywne oceny. Przez rzesze osób uznawany jest za bohatera, tak jak Marszałek przez rzesze Polaków. Wychodzenie z założenia, że „my” mamy rację a nie „oni”, jest równie słuszne jak „ich” przekonanie o tym, że to „oni” mają rację, a nie „my”.

Prof. Łukasz A.TURSKI: "Postęp nie zna litości. Albo: dlaczego wielcy wypadają z gry"
Prof. Łukasz A.TURSKI

Prof. Łukasz A.TURSKI

"Postęp nie zna litości. Albo

Trwanie przy znanych i sprawdzonych rozwiązaniach zbyt długo i na przekór pojawiającemu się nowemu prowadzi w końcu do skreślenia z listy albo wykluczenia z gry na dobre. Postęp nie zna litości. Warto o tym pamiętać.