#NajważniejszeDnia. Święta w cieniu wojny

#NajważniejszeDnia. Święta w cieniu wojny

Photo of Michał KŁOSOWSKI

Michał KŁOSOWSKI

Zastępca Redaktora Naczelnego „Wszystko co Najważniejsze”, szef działu projektów międzynarodowych Instytutu Nowych Mediów, publikuje w prasie polskiej i zagranicznej. Autor programów radiowych i telewizyjnych. Stypendysta Departamentu Stanu USA oraz rzymskiego Angelicum. Ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie i London University of Arts.

Ryc.Fabien Clairefond

zobacz inne teksty Autora

W dzisiejszym komentarzu #NajważniejszeDnia Michał KŁOSOWSKI, zastępca redaktora naczelnego Wszystko co Najważniejsze podkreśla wyjątkowość tegorocznego Triduum Paschalnego. Pierwszy raz od dwóch lat będzie ono odprawiane przez papieża Franciszka w pełnej formie. 

 – Te święta są też niestety widmem kolejnej rosyjskiej agresji, nowego frontu, kolejnej ofensywy, tym razem na Donbas i na wschód Ukrainy. Słyszymy o tym z różnych źródeł, że Rosjanie szykują się do tej wielkiej ofensywy na Wschodzie, żeby Ukrainę pokonać na 9 maja. Władimir Putin chce pokazać swoim poddanym, ale przede wszystkim swojej wierchuszce sukces. Czy się to uda? Nikt nie jest w stanie powiedzieć.

Ukraińcy zatopili krążownik „Moskwa”. Czy będzie to sygnał, że rosyjska Moskwa faktycznie upadnie podczas tej agresji? Tego nikt nie wie. Jedyne co jest pewne, to to, że w Poniedziałek Wielkanocny obudzimy się w świecie, który powinien być dla nas bardziej radosny – mówi.

Michał KŁOSOWSKI wskazuje także, że niezwykle istotne jest to, aby pamiętać w tym szczególnym czasie o naszych przyjaciołach na Wschodzie. 

.Zapraszamy do obejrzenia wideo-komentarza.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 14 kwietnia 2022