Bożena NITKA: Gliwicka opowieść świąteczna. Boże Narodzenie

TSF Jazz Radio

Gliwicka opowieść świąteczna. Boże Narodzenie

Bożena NITKA

"Mieszkanka Gliwic zafascynowana swoim miastem. Fotograf-samouk, który jednakże często idzie pod prąd i łamie zasady fotograficznego świata. Kocham ludzi i ich emocje. Mam wrażenie, że aby zrobić prawdziwy portret, staję po drugiej stronie nie jako fotograf, lecz jako psycholog. Dotarcie do człowieka jest dla mnie podstawą dobrej fotografii. Nie wyobrażam sobie niemej fotografii. Ona musi żyć a osoba portretowana nie może czuć skrępowania i strachu. Tworzę swój własny fotograficzny azyl - świat czasów, których już nie ma, a które staram się zatrzymać".

zobacz inne teksty autora

.Polskie miasta żyją w grudniu nie tylko w okolicach centrów handlowych a Święta Bożego Narodzenia stanowią okazję do wspólnego przeżywania nie tylko Pasterki. 

Oto poetycki, fotograficzny zapis Bożeny Nitki atmosfery tych dni w Gliwicach.

BOZ_3873

 

BOZ_3924

 

BOZ_3987

 

BOZ_3965

 

BOZ_3989

 

BOZ_3851

Pierwszy raz na Wszystko Co Najważniejsze?

Aby nie ominąć istotnych tekstów, raz w tygodniu w niedzielę rano wysyłamy newsletter. Zapraszamy do zapisania się:

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam