Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (118). Wielkie greckie wakacje

TSF Jazz Radio

Cool Pics (118). Wielkie greckie wakacje

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty autora

Okropna, deszczowo-szara aura w Paryżu, wyjątkowo niskie jak na przełom maja i czerwca temperatury, a w końcu rekordowo wysoki poziom wody w Sekwanie i powódź –  tak niestety jest w stolicy Francji od kilku tygodni. Szczęśliwie udało mi się przed tym wszystkim umknąć do słonecznej i pachnącej wakacjami Grecji. 17 dni podróży przez Ateny, Cyklady i Kretę nie mogło wypaść w lepszym momencie.

Co prawda kraj jest ogarnięty kryzysem, jednak specyficzną, związaną z tym atmosferę czuć głównie w Atenach. Stolica tętni życiem, ale wszechobecne są “antymerkelowe” napisy na budynkach, odbywają się demonstracje i wiele sklepów jest pozamykanych. W mniejszych miejscowościach życie zdaje się toczyć tym samym co zwykle rytmem i nie widać przesadnej różnicy w stosunku do małych miasteczek w innych krajach.

Zapraszam do obejrzenia pierwszej serii zdjęć z Aten i ateńskiej riwiery, a także zlokalizowanych na Peloponezie miasteczek Pylos i Methoni, wraz ze znajdującymi się tam, średniowiecznymi zamkami.

Joanna Lemańska

DSCF0185

DSCF0311

DSCF0411

DSCF9663

DSCF9741

DSCF9756

DSCF9804

DSCF9824

DSCF9885

Pierwszy raz na Wszystko Co Najważniejsze?

Aby nie ominąć istotnych tekstów, raz w tygodniu w niedzielę rano wysyłamy newsletter. Zapraszamy do zapisania się:

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam