Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (129). Sierpniowa kanikuła

Cool Pics (129). Sierpniowa kanikuła

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

No i się zaczęło! Jak co roku koniec sierpnia to w Paryżu okres nieznośnych upałów. Gdy temperatury przekraczają 35 stopni w cieniu, nawet sprawdzone metody radzenia sobie z upałem okazują się zawodne. Picie mrożonej herbaty, siedzenie ze stopami w miednicy pełnej zimnej wody, wachlowanie się – to tylko niektóre ze sposobów godnych polecenia, dających niestety jedynie krótkotrwałą ulgę. Dlatego też, tym razem postanowiłam uciec z Paryża do Normandii, w poszukiwaniu odrobiny świeżości i ulgi. Co prawda temperatury w okolicach Cherbourga wynosiły w tym tygodniu „jedynie” ok 30 stopni, jednak bryza i kąpiele w morzu spełniły swoje zadanie i sprawiły, że odzyskałam dużą część energii. Jej nadwyżki spożytkowałam na robienie zdjęć.

Przepiękne zachody słońca, rozległe plaże, a także przeurocza zabudowa małych, normandzkich miasteczek, kolorowe okiennice i stylowe fasady – wszystko to znajdziecie Państwo w dzisiejszej serii.

Joanna Lemańska

IMG_6358

Processed with VSCO with c3 preset

Processed with VSCO with c3 preset

Processed with VSCO with e1 preset

Processed with VSCO with e1 preset

Processed with VSCO with k2 preset

Processed with VSCO with e7 preset

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 28 sierpnia 2016
Fot.: Joanna Lemańska