Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (184). Biały Paryż

Cool Pics (184). Biały Paryż

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

.Luty rozpoczął się w Paryżu prawdziwym szaleństwem. Robiłam zdjęcia od ósmej rano do ósmej wieczorem, pięć dni z rzędu, biegając we wszystkich kierunkach i próbując nie odmrozić sobie palców. Nie ma innego wyjścia, kiedy po raz pierwszy od 2013 roku w Paryżu pada śnieg.

Okolice Wieży Eiffla, Montmartre, ogrody Tuileries, występująca z brzegów Sekwana, Le Marais i Panteon – calutkie miasto zostało w końcu pokryte śniegiem i starał`m się uwiecznić tak wiele z tego nieoczekiwanego piękna, jak to tylko to było możliwe. Podczas tych kilku śnieżnych dni Montmartre był niewątpliwie miejscem, które odwiedzałam najczęściej.

Teraz, kiedy wszystko już się dawno stopiło, mogę z lekkim sercem powiedzieć, że w pełni nacieszyłam się tymi wyjątkowymi chwilami. Pozostały po nich zdjęcia, do których obejrzenia serdecznie Państwa zapraszam.

Joanna Lemańska


Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 24 lutego 2018