Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (54): Impresje z metra"

"Cool Pics (54)

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

Znaczna większość mieszkańców Paryża go nie cierpi, bo brudno, ścisk, opóźnienia. Turyści je uwielbiają, bo jest zabytkowe i piękne, zdarzają się ciekawe wystroje i dekoracje peronów i XIX-wieczne wejścia. Metro. Dla fotografa może być prawdziwym rajem, jest jak plac zabaw. Cała masa elementów i kolorowych wzorów, pociągi i niekończące się perspektywy, a w tym wszystkim ludzie, zwykli przechodnie, którzy nadają temu często abstrakcyjnemu i graficznemu otoczeniu, ludzki wymiar.

Zapraszam do krótkiej wycieczki po miejscu, które jest dla mnie niekończącym się źródłem inspiracji i nowych pomysłów – paryskim metrze.

Joanna Lemańska

Processed with VSCOcam with h3 preset

 

10

DSCN8526

 

35

Processed with VSCOcam with b3 preset

 

Processed with VSCOcam with c1 preset

 

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 25 stycznia 2015
Fot. Joanna Lemańska