Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (53): Był sobie Charlie"

TSF Jazz Radio

Cool Pics (53)

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty autora

.Nigdy nie brałam udziału w tego rodzaju wydarzeniach. Udział w Marszu na rzecz Republiki był dla mnie pod wieloma względami wyjątkowy. Po raz pierwszy i pewnie ostatni w życiu miałam okazję widzieć taką ilość ludzi zgromadzonych w jednym miejscu. Marsylianka śpiewana jednocześnie przez dziesiątki tysięcy osób – to przeżycie niesamowite. Ale też wyjątkowa tego dnia w Paryżu atmosfera spokoju i przyjaźni.

Ważny dzień, który długo jeszcze będzie analizowany, przypominany, do którego będziemy wracać.

Joanna Lemańska

DSCF5016

 

DSCF5024

 

DSCF5039_Snap

 

DSCF5065

 

DSCF5022

 

DSCF5057

Pierwszy raz na Wszystko Co Najważniejsze?

Aby nie ominąć istotnych tekstów, raz w tygodniu w niedzielę rano wysyłamy newsletter. Zapraszamy do zapisania się:

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam