Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (93) Ciemno, deszczowo, kolorowo."

"Cool Pics (93) Ciemno, deszczowo, kolorowo."

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

Listopad w pełni. Dni są zdecydowanie krótkie, około siedemnastej jest już ciemno, a pogoda nie zachęca do wychodzenia, bo przeważnie pada, wieje i jest zimno. W takich warunkach zadanie dla fotografa nie należy do najłatwiejszych. Ciągle mam jeszcze nadzieję, że w tym roku w końcu spadnie śnieg, jednak nadzieja ta może się okazać płonna, a tymczasem trzeba sobie jakoś radzić.

Z braku wyboru robię zatem zdjęcia w nocy i w dużej mierze w deszczu. Czy „listopadowo” musi znaczyć szaro? Wcale nie. Wbrew temu co mogłoby się wydawać, noc wraz z deszczem pozwalają na uchwycenie palety bardzo nasyconych barw, zwykle niedostępnej w dzień i to nawet kiedy jest słonecznie.

Joanna Lemańska

Processed with VSCOcam with f2 preset

Processed with VSCOcam with a9 preset

IMG_0392

Processed with VSCOcam with f1 preset

Processed with VSCOcam with e5 preset

Processed with VSCOcam with e8 preset

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 29 listopada 2015
Fot. Joanna Lemańska