Bożena NITKA: "Projekt: Moje Miasto" Bożena NITKA: "Projekt: Moje Miasto"

"Projekt

Photo of Bożena NITKA

Bożena NITKA

"Mieszkanka Gliwic zafascynowana swoim miastem. Fotograf-samouk, który jednakże często idzie pod prąd i łamie zasady fotograficznego świata. Kocham ludzi i ich emocje. Mam wrażenie, że aby zrobić prawdziwy portret, staję po drugiej stronie nie jako fotograf, lecz jako psycholog. Dotarcie do człowieka jest dla mnie podstawą dobrej fotografii. Nie wyobrażam sobie niemej fotografii. Ona musi żyć a osoba portretowana nie może czuć skrępowania i strachu. Tworzę swój własny fotograficzny azyl - świat czasów, których już nie ma, a które staram się zatrzymać".

zobacz inne teksty Autora

Ten projekt wciąż trwa. Każdy tydzień dodaje kolejne fotografie.

Na miasto patrzę poprzez ludzi. Ale też chciałam przedstawić moje miasto takie, jakiego już nie ma. Takie, jakiego mi brak.

Wiem, że nie każdy chce oglądać te brzydsze części miasta – w szczególności urzędnicy. Gdy na co dzień panuje chaos i wieczna gonitwa a ludzie pędzą i nie mają się czasu zastanowić nad najprostszymi sprawami – ja chciałabym widzieć tu spokój i harmonię.

Niektórzy mogą powiedzieć, że moje miasto jest opuszczone i smutne, nie tętni życiem, gwarem, ale z drugiej strony: czy życie to chaos? gonitwa? a gdzie drugi człowiek? Ludzie – to oni są najważniejsi.

Na zdjęciach są Gliwice i ich zakamarki – to moja ukochana seria zdjęć. To moje miasto.

Bożena Nitka

2

 

4

 

3

 

1

 

5

 

6

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 10 lutego 2015

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam