Marek MAGIEROWSKI: "Obiektywne dziennikarstwo to mit" Marek MAGIEROWSKI: "Obiektywne dziennikarstwo to mit"

"Obiektywne dziennikarstwo to mit"

Marek MAGIEROWSKI

Dziennikarz, publicysta. Od 2006 do 2011 zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”. Pracował także m.in. w „Newsweeku”, „Forum”, „Gazecie Wyborczej”, "Uważam Rze", "Do Rzeczy". W latach 2015-2017 dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta RP. Z wykształcenia iberysta.

Ryc.: Fabien Clairefond

Niegdyś ludzie kupowali gazety po to, aby zyskać wiedzę lub się rozerwać. Dzisiaj chcą przede wszystkim utwierdzić się w swoich przekonaniach. Zwolennikowi PiS przeczytanie komentarza Tomasza Sakiewicza daje ukojenie. W codziennym życiu czytelnik czuje się przecież zaszczuty, nikt go nie rozumie Zwolennik Platformy osiąga podobny stan ducha, zagłębiając się w tekstach Tomasza Lisa.


Tekst dostępny jedynie w wariancie PREMIUM. Aby założyć Konto PREMIUM - [TUTAJ]. Obecnie Konto PREMIUM jest kontem BEZPŁATNYM.

Jeśli posiadasz już konto PREMIUM, zaloguj się.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 22 września 2015

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam