Marek MAGIEROWSKI: "Obiektywne dziennikarstwo to mit"

TSF Jazz Radio

"Obiektywne dziennikarstwo to mit"

Marek MAGIEROWSKI

Dziennikarz, publicysta. Od 2006 do 2011 zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”. Pracował także m.in. w „Newsweeku”, „Forum”, „Gazecie Wyborczej”, "Uważam Rze", "Do Rzeczy". W latach 2015-2017 dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta RP. Z wykształcenia iberysta.

Ryc.: Fabien Clairefond

Niegdyś ludzie kupowali gazety po to, aby zyskać wiedzę lub się rozerwać. Dzisiaj chcą przede wszystkim utwierdzić się w swoich przekonaniach. Zwolennikowi PiS przeczytanie komentarza Tomasza Sakiewicza daje ukojenie. W codziennym życiu czytelnik czuje się przecież zaszczuty, nikt go nie rozumie Zwolennik Platformy osiąga podobny stan ducha, zagłębiając się w tekstach Tomasza Lisa.


Tekst dostępny jedynie w wariancie PREMIUM. Aby założyć Konto PREMIUM - [TUTAJ]. Obecnie Konto PREMIUM jest kontem BEZPŁATNYM.

Jeśli posiadasz już konto PREMIUM, zaloguj się.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam