Agaton KOZIŃSKI: Wojna o prawdę historyczną z Rosją potrwa jeszcze wiele lat
Agaton KOZIŃSKI

Agaton KOZIŃSKI

Wojna o prawdę historyczną z Rosją potrwa jeszcze wiele lat

utin sięga przede wszystkim po podtrzymywanie mitu wielkiego zwycięstwa w 1945 r. A każdy, kto staje na drodze i próbuje ten mit podważyć, staje się wrogiem Rosji. Teraz takim wrogiem stała się Polska. Wszystko dlatego, że Warszawa przestała biernie akceptować mity polityki historycznej wykuwane na Kremlu. Każda okazja do ataku historycznego na Polskę jest dobra.

Eryk MISTEWICZ: O przykuwaniu uwagi innych. I o tym, że w marketingu błędy nie zawsze są błędami
Eryk MISTEWICZ

Eryk MISTEWICZ

O przykuwaniu uwagi innych. I o tym, że w marketingu błędy nie zawsze są błędami

Marketing narracyjny jest wielką siłą komunikacji. Siłą jest dobrze przygotowana opowieść, która rozchodzi się wśród ludzi, przekazywana dalej i dalej, często z wielką energią po to, aby dogryźć wrogowi czy przeciwnikowi. Nawet wówczas, a może szczególnie wówczas, gdy realizuje jego opowieść, wspiera jego przekaz. 

Nina L.CHRUSZCZOWA: "Goebbels Kremla. Metody działania PRowca Putina"
Nina L. CHRUSZCZOWA

Nina L. CHRUSZCZOWA

"Goebbels Kremla. Metody działania PRowca Putina"

Rosjanie Surkowa słuchają. Kilka lat temu wydawało się, że co dziesiąty z nich nosi białą wstążeczkę, symbol protestu przeciw Putinowi. Dziś można odnieść wrażenie, że co trzeci Rosjanin przypina sobie wstążkę świętego Jerzego, pomarańczowo-czarny symbol patriotyzmu i wierności Kremlowi. Kto tego nie robi, musi liczyć się z tym, że usłyszy – niekoniecznie uprzejme – pytanie, dlaczego.

Eryk MISTEWICZ: "O sprawie PKW. Akt demokratyczny ulega erozji"
Eryk MISTEWICZ

Eryk MISTEWICZ

"O sprawie PKW.
Akt demokratyczny ulega erozji"

Patrzę na Państwową Komisję Wyborczą, na to, co ta instytucja rozumie ze zmieniającej się rzeczywistości, z epoki nowych mediów, co rozumie Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, co rozumieją Sejm, Senat, co rozumieją ci, od których zależy jak najbardziej UCZCIWE przeprowadzenie wyborów.

Eryk MISTEWICZ: "Pokażcie mi swoich wrogów, powiem wam czy wygracie"
Eryk MISTEWICZ

Eryk MISTEWICZ

"Pokażcie mi swoich wrogów, powiem wam czy wygracie"

„Głównym zadaniem naszego wroga jest mobilizowanie naszych zwolenników. Jeśli wciąż byśmy grali wygrane mecze, nie byłoby najmniejszego sensu, aby nam kibicować — wynik byłby przecież znany. Zero emocji, nuda. Bohater nienapotykający na swej drodze żadnych przeszkód, niebudujący napięcia, niczego ciekawego nam przecież nie opowiada.”

Tomasz KUŁAKOWSKI: "Narrator Rosji. Polski dziennikarz patrzy na Władimira Putina"
Tomasz KUŁAKOWSKI

Tomasz KUŁAKOWSKI

"Narrator Rosji. Polski dziennikarz patrzy na Władimira Putina"

To wielka sprawa kilka godzin odpowiadać na pytania dziennikarzy, prowadzić konferencję prasową, żartować. Przy przy okazji nie powiedzieć nic, co trafiłoby do światowych serwisów. Po czym zakończyć mowę i sprzedać newsa o zamiarze ułaskawienia swojego wroga numer jeden.

Eryk MISTEWICZ: "Kiedy to się zaczęło?"
Eryk MISTEWICZ

Eryk MISTEWICZ

"Kiedy to się zaczęło?"

„A może wszystko zaczęło się wtedy, gdy Ludwik XIV ustalił rytuał wystąpień publicznych, gawiedź rozkochiwał w sobie plotkami o swym życiu intymnym, i – podobno – po raz pierwszy użył słówka, które tak wpłynęło na współczesną nam politykę: „imidż”.