#NajważniejszeDnia. Koniec epoki. Śmierć Elżbiety II

#NajważniejszeDnia. Koniec epoki. Śmierć Elżbiety II

Photo of Michał KŁOSOWSKI

Michał KŁOSOWSKI

Zastępca Redaktora Naczelnego „Wszystko co Najważniejsze”, szef działu projektów międzynarodowych Instytutu Nowych Mediów, publikuje w prasie polskiej i zagranicznej. Autor programów radiowych i telewizyjnych. Stypendysta Departamentu Stanu USA oraz rzymskiego Angelicum. Ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie i London University of Arts.

Ryc.Fabien Clairefond

zobacz inne teksty Autora

W dzisiejszym komentarzu NajważniejszeDnia Michał KŁOSOWSKI – zastępca redaktora naczelnego Wszystko co Najważniejsze – zwraca uwagę, że śmierć Elżbiety II, królowej Wielkiej Brytanii, podobnie jak ubiegłotygodniowa śmierć Michaiła Gorbaczowa, wskazuje na koniec starej epoki.

.Jak przypomina Michał KŁOSOWSKI, pierwszym premierem mianowanym przez Elżbietę II był Winston Churchil, a ostatnim Liz Truss (mianowała 10 premierów). Według Michała Kłosowskiego śmierć Elżbiety II to symboliczny koniec pewnej epoki w historii Europy.

Królowa Elżbieta II była symbolem brytyjskiej jedności. Była tym monarchą, który przywrócił godność koronie królewskiej i wyniósł ją na nowy poziom. Była też królową w świecie zmian, w którym pozostała niezłomna – wspomina Michał KŁOSOWSKI.

.Zapraszamy do obejrzenia wideo-komentarza.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 9 września 2022