„Korepetycje z miłości" w Teatrze Powszechnym w Łodzi

Napisaną przez francuską aktorkę i pisarkę Flavię Costę sztukę „Korepetycje z miłości

Napisaną przez francuską aktorkę i pisarkę Flavię Costę sztukę „Korepetycje z miłości” będzie można oglądać od soboty w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Komedię opowiadającą historię przeżywającego kryzys dojrzałego małżeństwa wyreżyserował Sławomir Narloch.

„Korepetycje z miłości”

.To kolejny spektakl, który powstał w ramach współpracy łódzkiego Teatru Powszechnego z warszawską Akademią Teatralną.

„Kontynuujemy współpracę z Wydziałem Reżyserii, w ramach której studenci i niedawni absolwenci realizują na naszej Małej Scenie premiery współczesnych komedii. To bardzo ważne, by młodzi twórcy zainteresowani komedią mieli możliwość poszukiwania nowej, autorskiej estetyki gatunku” – wyjaśniła dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi Ewa Pilawska.

Zaznaczyła, że dla młodych reżyserów i reżyserek to szansa na realizację spektaklu na profesjonalnej scenie, a dla teatru misja wpisana w ideę działalności Polskiego Centrum Komedii realizowanego w Teatrze Powszechnym w Łodzi. W poprzednim sezonie w ramach współpracy z warszawską Akademią Teatralną sztukę „Replay” wyreżyserowała Magdalena Małecka-Wippich, a w sobotę swoją prapremierę będzie miała komedia „Korepetycje z miłości” w reżyserii Sławomira Narlocha. W obu przypadkach autorem tekstu jest Flavia Coste, francuska aktorka i autorka, której debiutanckie sztuki zostały bardzo dobrze przyjęte przez francuską krytykę i publiczność.

„Sztuka jest świetnie napisana i błyskotliwa, ale także bardzo aktualna, bo dotyka tematu terapii, z których współcześnie coraz częściej korzystamy. Opowiadamy historię dojrzałego małżeństwa z 27-letnim stażem, które jest w kryzysie. Wydaje się, że wiodą szczęśliwe, życie, ale ich miłość przygasa. Szczęśliwie okazuje się, że ich sąsiad, który prowadzi rubrykę „Złamane serca” w czasopiśmie dla kobiet, wymyślił autorską metodę terapii dla par” – tłumaczył Narloch.

Optymistyczne przesłanie

.Zaznaczył, że przedstawienie mówi o bardzo poważnym problemie, ale – jak dodał – ma nadzieję, że widzowie wyjdą z teatru z optymistycznym przesłaniem, że tak naprawdę ten świat nie jest taki zły.

W obsadzie znaleźli się: Magda Zając Zawadzka, Artur Zawadzki, Jakub Kryształ/Kamil Suszczyk oraz Zuzanna Brzezińska (taniec) i Paweł Majchrowski (akordeon). Premierę „Korepetycji z miłości” zaplanowano na sobotę. Kolejne przedstawienia obejrzeć będzie można 3, 5, 6 i 7 grudnia oraz 19, 20 i 21 stycznia, a także w kolejnych miesiącach.

„Kultura Najważniejsza” czyli sposób na spędzenie weekendu ze sztuką

.„Kultura Najważniejsza” to newsletter, w którym podpowiadamy, co warto obejrzeć, co przeczytać, czego posłuchać, ale i czego – posmakować. Odrywając się od codzienności, chcemy przypomnieć o fascynującym świecie kultury i sztuki, na który warto znaleźć czas.

Co innego niż kultura i sztuka może wyrwać nas z codzienności? Co innego pozwoli choć na chwilę uwolnić się od nieustającego biegu i skupić na czymś, co skierowane jest tylko do nas? Chcemy razem, wspólnie z Państwem, wybierać, to co najważniejsze w kulturze. W każdy czwartek, punktualnie o godzinie 21.00 znajdą Państwo w swojej skrzynce e-mailowej zbiór propozycji kulturalnych, które warto uwzględnić podczas planowania weekendu.

Piszemy o najgłośniejszych premierach, przypominamy o klasyce, do której warto wrócić.

Niekiedy proponujemy takie pozycje, które z pewnością Państwo widzieli, ale które naszym zadaniem warto przeanalizować i poznać ponownie.

.Zachęcamy do zapisania się do specjalnego, darmowego newslettera „Kultura Najważniejsza”, który pozwoli Państwu zaplanować kulturalny weekend [LINK DO ZAPISÓW].

PAP/ Bartłomiej Pawlak/ Wszystko co Najważniejsze/ LW

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 1 grudnia 2023