„Kultura Najważniejsza” czyli sposób na spędzenie weekendu ze sztuką

„Kultura Najważniejsza” czyli sposób na spędzenie weekendu ze sztuką

„Kultura Najważniejsza” to newsletter, w którym podpowiadamy, co warto obejrzeć, co przeczytać, czego posłuchać, ale i czego – posmakować. Odrywając się od codzienności, wspólnie z Państwem chcemy przypomnieć o fascynującym świecie kultury i sztuki, na który warto znaleźć czas.

Co proponujemy?

.Polecamy deski teatru, a na nich m.in. „Cafe Sax”, czyli spektakl muzyczny z piosenkami Agnieszki Osieckiej w teatrze Rampa w Warszawie, „Maria Stuart” czy „Wieczór Trzech Króli albo Co chcecie” w Teatrze Narodowym, „Mistrz i Małgorzata” w Teatrze Dramatycznym. Proponujemy Państwu to, co po prostu trzeba zobaczyć.

Kinowe premiery, a także filmy dostępne na platformach streamingowych, dla tych którzy wolą rozkoszować się kulturą w domowy zaciszu. Przypominamy o klasykach, piszemy o nowościach, wracamy do pozycji, które zdobyły największe nagrody filmowe.

Światowe wystawy, takie jak największa wystawa prac Johannesa Vermeera, jaką kiedykolwiek udało się zorganizować. Vincent Van Gogh i wystawa w Rzymie czy monumentalna wystawa Banksy’ego w Pradze. Tego wszystkiego dowiedzą się Państwo, czytając newsletter „Kultura Najważniejsza”.

Koncerty, na które warto zarezerwować bilety z dużym wyprzedzeniem, a wśród nich m.in. Sting, Scorpions, Hauser czy muzyka zespołu Queen symfonicznie.

Dbamy również o Państwa kubki smakowe i proponujemy dania z różnych zakątków świata. Bo, czy może być coś wspanialszego, niż dobra książka wraz z dobrą kolacją? Oczywiście! Może to być muzyka i wykwintny obiad. Pełna dowolność.

Kultura – recenzje i wybitne teksty

.Co czwartek znajdą Państwo w swojej skrzynce e-mailowej recenzje lub teksty autorów, które pojawiają się na co dzień na łamach „Wszystko co Najważniejsze”. Tworzymy przestrzeń dla naszych odbiorców, wybierając z szacunkiem i ogromną starannością każdy kulturalny element nowego projektu.

Literatura nie przyczynia się do rozwoju wiedzy, jeszcze mniej do moralnego postępu ludzkości. Natomiast znacząco poprawia ludziom poczucie dobrostanu. I czyni to w sposób, którym nie może się posłużyć żadna inna forma sztuki – pisze na łamach „Wszystko co Najważniejsze” Michel HOUELLEBECQ.

Ucieczka do świata sztuki

.Co innego niż kultura i sztuka może wyrwać nas z codzienności? Co innego pozwoli choć na chwilę uwolnić się od nieustającego biegu? Poświęcenie czasu na wystawę, kino, teatr, dobrą książkę czy muzykę to najlepszy sposób na zainwestowanie… w siebie. Przypomnieć o kulturalnych wydarzeniach, które niekiedy łatwo przeoczyć. Piszemy o ludziach, którzy mieli ogromny wpływ na sztukę, a w rocznicę ich śmierci wracamy do najważniejszych dzieł.

Nasz newsletter wzbogacamy o autorskie zdjęcia i recenzje pisane jeszcze podczas delektowania się wystawą lub zaraz po wyjściu z teatru. Staramy się w „Kulturze Najważniejszej” zmieścić wszystkie emocje, uczucia towarzyszące podczas czasu, który poświęcamy sztuce. Chcemy podzielić się z Państwem wrażeniami, zachęcić do wyrobienia swojej opinii.

.Nowy projekt Instytutu Nowych Mediów – jak każde z naszych przedsięwzięć – powstaje z pasji i chęci przekazania jej dalej. „Kultura Najważniejsza” została skonstruowana w taki sposób, aby każdy mógł w niej znaleźć coś dla siebie.

Zachęcamy do zapisania się do specjalnego, darmowego newslettera „Kultura Najważniejsza”, który pozwoli Państwu zaplanować kulturalny weekend [LINK DO ZAPISÓW].

Do zobaczenia już w najbliższy czwartek!

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 13 maja 2023