„Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka" w w Teatrze Lalek Guliwer

Teatr Lalek Guliwer 6 kwietnia opanują wampiry, a dokładniej Sebastian Van Pirek z rodziną. Na Dużej Scenie widzowie będą mieli okazje zobaczyć prapremierę sztuki „Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka” Marcina Wichy według jego własnej książki – poinformowała Agnieszka Evans z teatru.

Teatr Lalek przedstawi spektakl o wampirach

.Jak wyjaśniła, „Niezwykłą historię Sebastiana Van Pirka” wyreżyseruje czeski reżyser i scenograf Marek Zakostelecky.

„Jest to spektakl o chłopcu, który szuka swojego miejsca na świecie. To jest taka prosta, bardzo piękna historia” – wyjaśnił reżyser, cytowany w informacji. „Kiedy zaczęliśmy myśleć o adaptacji najlepszą formą wydał nam się musical dla dzieci. Mogę więc obiecać, że w tym spektaklu będzie naprawdę dużo świetnych piosenek. Robimy spektakl nie tylko dla dzieci, ale też dla całej rodziny” – zapowiedział Marek Zakostelecky.

„Jak tu być wampirkiem bez kłów? Straszyć czy śmieszyć? I co powiedzą rodzice, gdy odkryją, że młody Sebastian woli dowcipkować, niż czaić się w ciemnościach? Że nie znosi wątróbki, a lubi rzodkiewki i sałatę?” – czytamy w przesłanej informacji.

„Poznajcie Sebastiana Van Pirka (z tych Van Pirków). Wampirka, który musi udowodnić całemu światu, że zasłużył na miano monstrum wprost z powieści grozy. Tak przynajmniej chciałaby jego rodzina. Jednak Sebastian ma inne zdanie” – napisano. „Czy znajdzie własne miejsce w świecie pełnym popłochu i przestrachu?” – dodano w zapowiedzi.

„Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka” to historia o dojrzewaniu i drodze do samoakceptacji

.Spektakl na podstawie książki laureata Nagrody Nike Marcina Wichy „to opowieść o samoakceptacji, do której czasem trzeba dojść długą i pokrętną drogą”. „Błyskotliwy, wampirzy humor łączy się tutaj z mądrą lekcją na temat przyglądania się sobie. Nawet jeśli w lustrze nie pojawiają się długo wyczekiwane kły” – napisano w informacji o spektaklu.

Tekst i adaptacja – Marcin Wicha. Reżyseria i scenografia – Marek Zakostelecky. Opracowanie muzyczne i kompozycja piosenek – Martin Husovsky. Ruch sceniczny opracował Błażej Twarowski. Przygotowanie wokalne – Adrian Wiśniewski. Charakteryzacja – Liv Buczak, Kobalt Nogowsk. Za reżyserię świateł odpowiada Damian Pawella.

Występują: Izabella Kurażyńska, Elżbieta Pejko, Izabela Zachowicz, Honorata Zajączkowska, Paweł Jaroszewicz, Damian Kamiński, Maciej Owczarzak, Jakub Szlachetka (gościnnie, w roli tytułowej) i Adam Wnuczko.

Prapremiera spektaklu „Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka” – 6 kwietnia o godz. 17 na Scenie Dużej Teatru Lalek Guliwer w Warszawie. Kolejne przedstawienia – 7 oraz 9-14 kwietnia.

Newsletter KULTURA NAJWAŻNIEJSZA

.„Kultura Najważniejsza” to newsletter, w którym podpowiadamy, co warto obejrzeć, co przeczytać, czego posłuchać, ale i czego – posmakować. Odrywając się od codzienności, chcemy przypomnieć o fascynującym świecie kultury i sztuki, na który warto znaleźć czas.

Co innego niż kultura i sztuka może wyrwać nas z codzienności? Co innego pozwoli choć na chwilę uwolnić się od nieustającego biegu i skupić na czymś, co skierowane jest tylko do nas? Chcemy razem, wspólnie z Państwem, wybierać, to co najważniejsze w kulturze. W każdy czwartek, punktualnie o godzinie 21.00 znajdą Państwo w swojej skrzynce e-mailowej zbiór propozycji kulturalnych, które warto uwzględnić podczas planowania weekendu.

Piszemy o najgłośniejszych premierach, przypominamy o klasyce, do której warto wrócić.

Niekiedy proponujemy takie pozycje, które z pewnością Państwo widzieli, ale które naszym zadaniem warto przeanalizować i poznać ponownie.

Zachęcamy do zapisania się do specjalnego, darmowego newslettera „Kultura Najważniejsza”, który pozwoli Państwu zaplanować kulturalny weekend [LINK DO ZAPISÓW].

PAP/WszystkocoNajważniejsze/MB
Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 3 kwietnia 2024