Premier Włoch Giorgia Meloni broni Polski

Premier Włoch Giorgia Meloni broni Polski

W czasie ostatniego środowego posiedzenia we włoskim senacie została poruszana kwestia Polski i oskarżeń jakie stosuje Bruksela wobec Warszawy. W swoim wystąpieniu odniosła się do nich premier Włoch Giorgia Meloni, która broniąc Polski stwierdziła, że spadają na nią ciosy.

.Premier Włoch Giorgia Meloni stwierdziła, że nie uznaje ona takiej Unii Europejskiej w której jest podział na tych “dobrych” oraz resztę która ma być “brzydka i zła”, wypychaną z tego “eksluzywnego klubu”.

Meloni zapytała: “Jaki sygnał wysyłamy do Rosji mówiąc, że Polska nie jest naszym przyjacielem?” I zaapelowała: “Uważajmy, jakie priorytety sobie dajemy”.

Premier stwierdziła także: “Myślę o Europie jako o unii narodów, ze wszystkimi różnicami między Zachodem i Wschodem. Może powinniśmy wziąć pod uwagę to, że kraje Europy Wschodniej nie są takie, jak te na Zachodzie, bo na dekady były zdane na łaskę Związku Radzieckiego”.

“Może warto im pomóc” – zaznaczyła Meloni.

O antypolskiej propagandzie historycznej wymierzonej przeciwko naszemu krajowi, a która to bazuje na szeregu kłamstw historycznych na łamach “Wszystko Co Najważniejsze” pisze prof. Wojciech ROSZKOWSKI w tekście “Antypolonizm musi mieć swoje granice”. Autor stawia również w nim pytanie: jaki jest cel takich działań?

“Podstawą agresywnej propagandy jest stałe powtarzanie kłamstw wedle zasady, że mimo sprostowań zawsze coś w pamięci odbiorcy pozostanie, oraz zasady, iż w małe kłamstwa mało kto wierzy, a przed wielkim kłamstwem trudno się obronić. Jeśli stale słyszymy, że Polska ponosi odpowiedzialność za Holocaust, a nawet za wybuch II wojny światowej, to trzeba sobie powiedzieć wprost, że mamy do czynienia z konsekwentną i agresywną propagandą antypolską, czyli antypolonizmem. Warto zadać sobie też pytanie, jaki jest cel tych działań, ale o to trzeba by pytać przede wszystkim nadawców całej tej kłamliwej propagandy”.

.”Osobom mniej znającym historię II wojny światowej przypomnijmy podstawowe fakty. We wrześniu 1939 roku armie niemieckiej III Rzeszy i ZSRR dokonały niczym niesprowokowanej agresji na Polskę na podstawie dwustronnego porozumienia, podpisanego 23 sierpnia 1939 roku przez ministrów Joachima von Ribbentropa i Wiaczesława Mołotowa. Polska zawarła uprzednio pakty o nieagresji z obydwoma tymi sąsiadami i konsekwentnie odmawiała dwustronnej współpracy z którymś z nich przeciw drugiemu. W rezultacie agresji niemieckiej z 1 września 1939 roku i sowieckiej z 17 września tego samego roku państwo polskie przetrwało jedynie w formie rządu emigracyjnego, urzędującego najpierw we Francji, a po 1940 roku – w Londynie. Ziemie polskiej II Rzeczypospolitej były okupowane, a jej obywatele zostali poddani bezprzykładnemu terrorowi – byli mordowani, wywłaszczani i wywożeni do obozów koncentracyjnych, a w wyniku wojny majątek na ziemiach polskich został zniszczony w stopniu niewyobrażalnym na Zachodzie” – pisze prof. Wojciech ROSZKOWSKI.

PAP/WszystkoCoNajważniejsze/MJ

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 14 grudnia 2022
Fot. Flickr/NATO North Atlantic Treaty Organization