#RozmowyNajważniejsze. Kościół a metawersum

#RozmowyNajważniejsze. Kościół a metawersum

Photo of Ks. prof. Józef KLOCH

Ks. prof. Józef KLOCH

Wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, prekursor zastosowań informatyki i Internetu w Kościele w Polsce. W latach 2003-2015 rzecznik Konferencji Episkopatu Polski i dyrektor Biura Prasowego KEP od 2003 r.

Ryc.: Fabien Clairefond

zobacz inne teksty Autora

Photo of Mikołaj A. CZYŻ

Mikołaj A. CZYŻ

Redaktor „Wszystko Co Najważniejsze", badacz nowych mediów, kapitalizmu nadzoru i czwartej rewolucji przemysłowej. Publikował między innymi w „Rzeczpospolitej" i dlaPolonii.pl.

zobacz inne teksty Autora

Kościół jest obecny w internecie w określonym zakresie. Ludzie wciąż potrzebują osobistego spotkania poza światem wirtualnym. W rozmowie z Mikołajem CZYŻEM ks. prof. Józef KLOCH zarysowuje przyszłość Kościoła i metawersum.

.Ks. prof. Józef KLOCH zwraca uwagę, w jaki sposób okres pandemiczny pomógł przenieść obrzędy do świata wirtualnego. Zaznacza jednak, że dziś granica między internetem a rzeczywistością nie istnieje.

– Czym jest świat wirtualny? Można stwierdzić, że to aktywność w internecie. Jednak odbywa się ona realnie. Transmisja oglądana przez nas w świecie wirtualnym ma przecież miejsce w realnym świecie – mówi ks. prof. Józef KLOCH.

„Rozmowy Najważniejsze” to cykl rozmów, w którym cenione osobistości świata nauki, biznesu i polityki opowiadają o wizerunku Polski: o tym, jak go budować, wzmacniać i promować.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 8 lipca 2022