#RozmowyNajważniejsze. Potrzebujemy solidarności i silnego stanowiska wobec Rosji

#RozmowyNajważniejsze. Potrzebujemy solidarności i silnego stanowiska wobec Rosji

Photo of Andrij DESZCZYCA

Andrij DESZCZYCA

Ukraiński politolog i dyplomata. Od 2014 r. ambasador Ukrainy w Polsce; w latach 2008–2012 ambasador Ukrainy w Finlandii i Islandii.

Andrij DESZCZYCA – ambasador Ukrainy w Polsce – w rozmowie z Mikołajem CZYŻEM podkreśla, jak wielkie znaczenie dla budowy jedności Europy mają relacje polsko-ukraińskie. Ambasador wskazuje też na potrzeby Ukrainy: „Potrzebujemy solidarności”.

.Zdaniem Andrija DESZCZYCY w najbliższych latach relacje polsko-ukraińskie będą się stopniowo zacieśniać. Ambasador wskazuje, że to właśnie Polska i Ukraina „będą mocnym ośrodkiem budowania jedności Europy”. Teraz jednak – w czasie wojny – Ukraina potrzebuje wsparcia Zachodu.

– Potrzebujemy solidarności, potrzebujemy silnego stanowiska wobec Rosji, potrzebujemy jeszcze mocniejszych sankcji. Potrzebujemy też mocnej wiary w to, że zwyciężymy! – mówi Andrij DESZCZYCA, ambasador Ukrainy w RP, w rozmowie z Mikołajem CZYŻEM.

„Rozmowy Najważniejsze” to cykl rozmów, w którym cenione osobistości świata nauki, biznesu i polityki opowiadają o wizerunku Polski: o tym, jak go budować, wzmacniać i promować.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 15 marca 2022