Wydanie 501 Wszystko co Najważniejsze
Tygodnik

Tygodnik "Wszystko co Najważniejsze"

Wydanie 501 Wszystko co Najważniejsze

Kolejne czerwone paski nie znikają z ekranów. Kto z Państwa ma jeszcze telewizor w domu, ten wie. Na świecie dzieje się tyle, że wymieniać można długo: wojny, rewolucje, kryzysy. Ale przecież dzieje się też dużo dobra.

Abp Fulton J. SHEEN: Znajomość siebie samego
Abp Fulton J. SHEEN

Abp Fulton J. SHEEN

Znajomość siebie samego

Samopoznanie jest możliwe, człowiek jest bowiem jedynym stworzeniem, które może poznać siebie.

Sylwia BORSKA: "Tajemnice płci"
Sylwia BORSKA

Sylwia BORSKA

"Tajemnice płci"

Zagadnienia związane z płcią wydają się niektórym banalne, a wszelkie nietypowe zjawiska są często odrzucane jako tzw. „temat tabu”. Tymczasem większość z nas ma bardzo mgliste pojęcie o tym, jak skomplikowanym, wielopoziomowym i nieodwracalnym procesem jest determinacja płci u ludzi. Dlatego warto uchylić rąbka fascynującej tajemnicy naszej płciowości.

Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (37): Scenki uliczne"
Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

"Cool Pics (37)

Fotografia ulicy to zdecydowanie jeden z moich ulubionych tematów. Odkryty przeze mnie ponad rok temu dorobek Vivian Maier podsyca we mnie nieustanną ochotę na wyszukiwanie ciekawych fizjonomii, sytuacji i scen. W terenie nie jest z tym łatwo. Trzeba się wykazać świetnym refleksem i wyczuciem chwili. Ale też, jeśli chodzi o uliczną fotografię portretową, bardzo przydaje się też odwaga, aby z „modelem” stanąć twarzą w twarz.