Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (108). Mingalaba!

Cool Pics (108). Mingalaba!

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

Mingalaba! A więc: dzień dobry po birmańsku.

Z przyjemnością prezentuję pierwszą serię zdjęć z dopiero co zakończonego pobytu w Birmie.

Piękno tego kraju zapiera dech w piersiach i proponuję zacząć od tego, co w każdym kraju jest najpiękniejsze i najcenniejsze, czyli od jego mieszkańców.

Kto choć trochę zna historię Birmy-Myanmaru, ten wie, że Birmańczycy i inne ludy zamieszkujące to terytorium, sporo przeszli, a i teraz sytuacja w wielu miejscach nie jest ani stabilna, ani bezpieczna.

Pomimo tego wszystkiego, mieszkańcy Myanmaru zachwycają otwartością, ciepłem i gościnnością. W trakcie dwutygodniowego pobytu starałam się skupić na robieniu tego, co od pewnego już czasu coraz bardziej mnie pociąga, mianowicie na portretowaniu.

Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć z targu, dworca, warsztatu, świątyni, ulicy i paru innych miejsc Birmy.

Joanna Lemańska

unspecified

unspecified-1

unspecified-2

unspecified-3

unspecified-4

unspecified-5

unspecified-6

unspecified-7

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 20 marca 2016