Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (119). Gwiezdna wyspa Mykonos

TSF Jazz Radio

Cool Pics (119). Gwiezdna wyspa Mykonos

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty autora

Tydzień pobytu na greckich wyspach dostarczył zupełnie innych wrażeń, niż czas spędzony w okolicach Aten i na Peloponezie. Olśniewające bielą i pastelowymi kolorami, wąskie uliczki największego miasta na Mykonos – Chory, są wymarzonym miejscem do spacerowania, bowiem urzekają lokalną atmosferą. Uroku dodają wiatraki, które są symbolem wyspy. Mykonos nazywana jest też grecką Ibizą ze względu na rozliczne tawerny, w których odbywają się wielogodzinne zabawy.

Podobnie jak w wielu innych miejscowościach Cyklad, natkniemy się tu na duże ilości przyjacielsko nastawionych kotów. Prędzej czy później zawsze trafi się też do portu, który jest na Mykonos zachwycający, można też zobaczyć niezwykłą architektonicznie Latarnię Armenistis oraz spotkać mieszkańców, chłonących atmosferę nadchodzącego wieczoru.

Joanna Lemańska

DSCF0494

DSCF0630

DSCF0767

DSCF0777

DSCF0962

DSCF1059

DSCF1140

DSCF1196

DSCF1529

DSCF1606

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam