Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (134). Paryż - złote miasto

Cool Pics (134).
Paryż - złote miasto

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

Jesień zawitała do Paryża. Czas tak szybko płynie, aż trudno uwierzyć, że to już październik. Wśród licznych korzyści jakie z tego faktu wynikają dla fotografa, jedną z istotniejszych jest ta, że w październiku jest łatwiej o piękne popołudniowe światło.

Nie trzeba na nie czekać aż do 20h30, tak jak latem. Idealne warunki świetlne przy ładnej pogodzie zaczynają się już ok. godziny 17. Przepiękne, złote światło przenika przez miejską tkankę i wydobywa niesłychany blask z jasno-szarej zabudowy miasta. Również ulice zdają się czasami dosłownie spływać złotem. Całość ujęć urozmaicają cienie przechodniówi ławek.

Czasem, gdy ma się trochę szczęścia, złote światło ustępuje miejsca różowawej poświacie. Trwa to nie dłużej niż 10 minut. W dzisiejszej serii zobaczą Państwo tylko jedno zdjęcie wykonane w tym momencie, to bowiem naprawdę rzadkość.

Joanna Lemańska

unspecified

unspecified-1

unspecified-2

unspecified-3

unspecified-4

unspecified-5

unspecified-6

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 2 października 2016