Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (137). Rowerem przez Kopenhagę

Cool Pics (137). Rowerem przez Kopenhagę

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

Kopenhagę można zwiedzać na wiele sposobów, jednak to rower wydaje się być najlepszym z możliwych środków transportu. Stolica Danii to raj dla rowerzystów. Ścieżki rowerowe przypominają tam ulice i autostrady, a ruch jest bardziej uporządkowany, niż np. w Amsterdamie, gdzie zwyczajnie nie ma aż tyle miejsca na szerokie ścieżki.

Nawet jeśli pogoda nie dopisuje, warto jest ruszyć w miasto na rowerze wraz z mieszkańcami. Prawie wszystkie hotele w stolicy dysponują rowerami do wypożyczenia. Rower jest idealnym środkiem transportu do odkrywania urokliwych zakątków Kopenhagi, barwnych budynków i cudnych sklepów skrywających skarby duńskiego rzemiosła i designu.

Warto wybrać się w rejon Magstraede w najstarszej części miasta, Papierowa Wyspa naszpikowana knajpkami i ulicznym jedzeniem jest także jednym z najsympatyczniejszych miejsc do odwiedzenia. Rower umożliwi także szybkie dostanie się do parku Superkilen – pokryte białymi liniami asfaltowe pagórki są rajem dla rowerzystów i amatorów deskorolki.

Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć z barwnej Kopenhagi.

Joanna Lemańska

unspecified unspecified-1 unspecified-3 unspecified-4 unspecified-5 unspecified-6 unspecified-7

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 24 października 2016