Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (136). Architektura w wydaniu niemalże abstrakcyjnym

Cool Pics (136).
Architektura w wydaniu niemalże abstrakcyjnym

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

Tuż po powrocie ze słonecznego Bodrum znalazłam się w późnojesiennej Kopenhadze słynącej z syrenki, kolorowych, uroczych budynków i imponującej ilości rowerzystów. Stolica Danii zachwyciła mnie jednak w nieco inny sposób: szansą odkrywania perełek nowoczesnej architektury oraz podążania śladami słynnych projektantów i designerów.

Warto wybrać się do dzielnicy mieszkaniowej Ørestad City, w której wprost roi się od zaskakujących i oryginalnych pomysłów architektonicznych. Bliżej centrum zachwyca białe i surowe wnętrze budynku mieszkaniowego Gemini. Futurystyczne klatki schodowe, przedziwne fasady i niespotykane rozwiązania architektoniczne… Zdecydowanie warto jest porządnie przeszukać Kopenhagę i wyjść poza utarte schematy turystyczne, ograniczające się do portu i wąskich uliczek.

Jeśli dysponujemy kilkoma dniami wolnymi, koniecznie udajmy się do Kolding, oddalonego o nieco ponad 200 km od Kopenhagi. W muzeum Trapholt można zwiedzić dom zaprojektowany w całości przez mistrza duńskiego designu – Arne Jacobsena i poznać jego ciekawą historię. W drodze powrotnej warto zahaczyć o kolejny, zadziwiający kompleks mieszkaniowy – Bølgen (The Wave, czyli Fala).

Zapraszam do obejrzenia zdjęć, które były dla mnie okazją powrotu do fotografii, której nie uprawiałam już od bardzo dawna – architektury w wydaniu niemalże abstrakcyjnym.

Joanna Lemańska

dscf6680 dscf6710 dscf6712 dscf6762 dscf6768 dscf6774 dscf6779 dscf6814 dscf6822 dscf6846 dscf6849

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 17 października 2016