Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (112). Wenecja na weekend

Cool Pics (112). Wenecja na weekend

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

W Wenecji byłam po raz pierwszy, ale przed przyjazdem bardzo dużo się nasłuchałam i naczytałam o tym mieście Wiadomo, że piękne, wiadomo, że to architektoniczna perełka i wraz z Paryżem miasto zakochanych. Sporo też opinii negatywnych o nie do końca estetycznych kanałach.

Trzeba było sprawdzić! I pomimo wszystkiego, czego naopowiadano mi o Wenecji i całej świadomości, że to bardzo piękne i zupełnie wyjątkowe miasto, rzeczywistość kompletnie mnie zaskoczyła. Bo Wenecja owszem, jest piękna, tylko że na tak wiele tego piękna nie byłam przygotowana.

Zapiera dech w piersiach i napawa podziwem. Labirynt uliczek, kanały, mosty, architektura – z dominującym wrażeniem, że oto znaleźliśmy się w scenografii filmu.

Joanna Lemańska

unspecified

unspecified-1

unspecified-2

unspecified-3

unspecified-4

unspecified-5

unspecified-6

unspecified-7

unspecified-8

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 12 kwietnia 2016
Fot.: Joanna Lemańska