Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (143). Przedświąteczny Paryż

Cool Pics (143). Przedświąteczny Paryż

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

Koniec roku zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ czeka mnie jeszcze jedna, ostatnia już w tym roku daleka podróż. Tymczasem cieszę się jednak czasem spędzanym w Paryżu, ogarniętym świąteczną atmosferą.

Jako fotograf, ale także jako zwykły mieszkaniec miasta, świetnie zdaję sobie sprawę, z tego, że mam kolejną już okazję do podziwiania Paryża w jednej z  jego najwspanialszych odsłon. Mieniące się światełkami i kolorami ulice, ciekawi fotograficznie ludzie i sytuacje, piękne dekoracje, delikatny mróz i piękne zimowe słońce.

W tym tygodniu starałam się z tego wszystkiego korzystać udając się w miejsca, które odwiedzam stosunkowo rzadko. Mam na myśli VI dzielnicę miasta, rue de Seine usianą uroczymi kafejkami, okolice Saint-Germain-des-Prés, kościół Saint-Sulpice wyglądający zjawiskowo w świetle zachodzącego słońca, Odéon i rue du Cherche-Midi… Mogłabym wymieniać bez końca te piękne miejsca, w których świąteczna atmosfera jest niemalże namacalna, a zapach gorącej czekolady kusi jeszcze bardziej niż barwne witryny.

Joanna Lemańska

 

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 4 grudnia 2016
Fot.: Joanna Lemańska