Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (156). Paryż - wiosennie

TSF Jazz Radio

Cool Pics (156). Paryż - wiosennie

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty autora

Powrót z syberyjskiej podróży okazał się wyjątkowo przyjemny. Aż trudno uwierzyć w transformację jaką przeszedł Paryż w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Przed wyjazdem było jeszcze zdecydowanie zimowo, od czasu do czasu prószył nawet śnieg, który topił się od razu po zetknięciu z ziemią. Natomiast już od połowy marca jest zdecydowanie wiosennie, a przepiękne słońce i niespotykany wzrost temperatur (nawet do 25 stopni) przyprawiają o zawrót głowy. Przede wszystkim jednak miasto rozkwita. Ukwiecone na biało i różowo drzewa zachwycają swoim ulotnym pięknem. Jako fotograf muszę się spieszyć, ponieważ ten jedyny w roku moment trwa zaledwie kilkanaście dni, a czasem nawet mniej. Zdarza się, że kwiaty znikają już po trzech-czterech dniach. Dodatkowym utrudnieniem, a zarazem urozmaiceniem wędrówek po mieście jest to, że w różnych miejscach i dzielnicach, rozkwit drzew nie odbywa nie w tym samym momencie. Toteż zdarza się, że miejsca nie tak bardzo od siebie oddalone, bardzo się różnią, w jednym może być jeszcze przedwiosennie, a w drugim już prawie lato.

Zapraszam na fotograficzny spacer ukwieconymi ulicami Paryża.

Joanna Lemańska

unspecified-1

unspecified

unspecified-3

unspecified-4

unspecified-5

unspecified-6

unspecified-7

unspecified-8

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam