Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (164). Francuska prowincja, z dala od zgiełku Paryża Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (164). Francuska prowincja, z dala od zgiełku Paryża

Cool Pics (164). Francuska prowincja, z dala od zgiełku Paryża

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autora

.Nie ma to jak po dłuższej podróży wrócić do domu, odespać dwutygodniowe wstawanie o 6 rano i zabrać się za przegląd zdjęć. Tymczasem do Paryża zawitało lato i jest już całkiem upalnie. Dlatego też, pomimo zmęczenia po wyprawie do Peru, z ochotą złapałam okazję do wyjazdu w nieznane mi rejony Francji. Po około 4-godzinnej jeździe pociągiem znalazłam się z dala od zgiełku stolicy i z zapałem zabrałam się za odkrywanie uroków okolic Loire-Forez.

Malownicze ruiny zamków, zabytkowe kościoły, zapierające dech w piersiach pejzaże – fotografowanie natury okazało się niezwykle miłą odskocznią od robienia zdjęć w mieście. Dzikie piękno przełomu Loary oraz łagodne, porośnięte soczystą zielenią wzgórza na długo zapadły mi w pamięć.

Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć z nieco mniej znanych, ale jakże malowniczych, zakątków Francji.

Joanna Lemańska

 
Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 17 czerwca 2017

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam