Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (164). Francuska prowincja, z dala od zgiełku Paryża

Cool Pics (164). Francuska prowincja, z dala od zgiełku Paryża

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

.Nie ma to jak po dłuższej podróży wrócić do domu, odespać dwutygodniowe wstawanie o 6 rano i zabrać się za przegląd zdjęć. Tymczasem do Paryża zawitało lato i jest już całkiem upalnie. Dlatego też, pomimo zmęczenia po wyprawie do Peru, z ochotą złapałam okazję do wyjazdu w nieznane mi rejony Francji. Po około 4-godzinnej jeździe pociągiem znalazłam się z dala od zgiełku stolicy i z zapałem zabrałam się za odkrywanie uroków okolic Loire-Forez.

Malownicze ruiny zamków, zabytkowe kościoły, zapierające dech w piersiach pejzaże – fotografowanie natury okazało się niezwykle miłą odskocznią od robienia zdjęć w mieście. Dzikie piękno przełomu Loary oraz łagodne, porośnięte soczystą zielenią wzgórza na długo zapadły mi w pamięć.

Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć z nieco mniej znanych, ale jakże malowniczych, zakątków Francji.

Joanna Lemańska

 
Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 17 czerwca 2017