Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (190). Feeeeria barw

Cool Pics (190).
Feeeeria barw

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

Spośród wszystkich moich dotychczasowych podróży, najbarwniejsze zdjęcia przywiozłam chyba właśnie z Wietnamu. Wprawdzie ulice Hanoi i Sajgonu porażają urbanistycznym i kolorystycznym chaosem, jednak jakimś sposobem wszystko to składa się na spójny wygląd ulic. Niewykluczone, że jest to też w dużej mierze kwestia wizualnego przyzwyczajenia się do zupełnie odmiennego otoczenia. Fotografia bardzo w tym pomaga i sprawia, że z rosnącym entuzjazmem spoglądałam na barwne stragany, oznaczenia, parasole i przeciwdeszczowe, plastikowe płaszcze.

Miejscem zupełnie wyjątkowym z tego kolorystycznego punktu widzenia okazało się Hoi An. Miasto słynące z tysięcy barwnych lampionów, które są zapalane po zmroku. Sprawiają one, że historyczne centrum wręcz hipnotyzuje swoim pięknem. Z kolei za dnia Hoi An zachwyca niezwykle barwną, utrzymaną głównie w odcieniach żółci, architekturą.

Zapraszam.

Joanna Lemańska

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 9 czerwca 2018